Trwa ładowanie...
skarbówka

Korupcja w wywiadzie skarbowym

Urzędnicy resortu finansów za łapówki przekazywali tajne informacje między innymi prywatnemu detektywowi - ustaliła "Rzeczpospolita".

Share
Korupcja w wywiadzie skarbowym
d24rsgq

Gazeta pisze, że Markowi N., głównemu specjaliście w Departamencie Wywiadu Skarbowego w Ministerstwie Finansów, i jego koleżance Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zarzuciła wzięcie prawie 7 tysięcy złotych w postaci łapówki. Oboje są w areszcie. Grozi im do dziesięciu lat więzienia. Zdaniem informatorów gazety, ich zarobki z łapówek mogły być jednak dużo większe.

Według ustaleń "Rzeczpospolitej" śledczy są pewni, że aresztowani wywiadowcy przekazali informacje o trzech osobach fizycznych i spółce z Dąbrowy Górniczej. Odbiorcą był między innymi prywatny detektyw z Białej Podlaskiej, którego firma zajmuje się wywiadem gospodarczym.

Prokuratura nie ujawnia gdzie trafiały dane sprzedawane przez urzędników mających dostęp do tajemnic skarbowych. Według ustaleń "Rzeczpospolitej" to właśnie będzie kluczowym wątkiem sprawy. Jak twierdzą jej informatorzy odbiorcami mogły być potężne firmy działające w branży budowlanej.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

d24rsgq

Podziel się opinią

Share
d24rsgq
d24rsgq