Trwa ładowanie...

Kredyty studenckie tylko do 15 listopada

Tylko do 15 listopada można składać wnioski o przyznanie kredytu studenckiego. Może się o niego ubiegać każdy student i doktorant, który rozpoczął studia przed ukończeniem 25. roku życia.

Kredyty studenckie tylko do 15 listopadaŹródło: Jupiterimages
d1robe5
d1robe5

Tego rodzaju pomoc finansowa jest korzystna ze względu na niskie oprocentowanie, które obecnie wynosiłoby poniżej 2%.

Studenci, którzy zdecydują się na wzięcie takiego kredytu, będą przez cały okres studiów, przez 10 miesięcy w roku, otrzymywali nawet 600 złotych. Spłacanie tego kredytu rozpoczną dopiero 2 lata po skończeniu nauki.

Niektórzy mogą liczyć na zmniejszenie należności. O umorzenie kredytu studenckiego mogą starać się studenci, którzy znaleźli się w gronie 5% najlepszych absolwentów. Mogą oni liczyć na umorzenie w wysokości 20% kredytu. O umorzenie całości kredytu lub jego części mogą natomiast ubiegać się ci ze studentów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej , na przykład z powodu choroby lub wypadku.

Aby ubiegać się o kredyt, należy złożyć w banku zaświadczenie o dochodach studenta i członków jego rodziny za ostatni rok podatkowy oraz zaświadczenie potwierdzające status studenta. Potrzebny będzie również poręczyciel. Jeżeli kredytobiorca nie jest w stanie przedstawić nikogo ze swoich bliskich, może zwrócić się o pomoc do Banku Gospodarstwa Krajowego. BGK poręcza kredyty tym studentom, którzy znaleźli się w grupie kredytobiorców z najniższymi dochodami na członka rodziny. Na pomoc Banku mogą też liczyć wychowankowie domów dziecka.

W grudniu Ministerstwo Nauki i szkolnictwa Wyższego poda próg, jakiego nie będą mogły przekraczać dochody, aby o taki kredyt się ubiegać. W ubiegłym roku wynosił on 2,5 tysiąca złotych na jednego członka rodziny.

d1robe5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1robe5