Trwa ładowanie...

Kryzysowe cięcie stolicy

W budżecie Warszawy do 2013 roku zabraknie około trzech miliardów złotych. Urzędnicy z ratusza rozważają, z jakich inwestycji zrezygnować. Na decyzję mają czas do jesieni.

Kryzysowe cięcie stolicyŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d2dm0nu
d2dm0nu

"Życie Warszawy" wyjaśnia, że do końca 2013 roku ratusz chciał wydać na inwestycje ponad 15 miliardów złotych. Ponieważ do kasy miasta wpłynie mniej pieniędzy niż się spodziewano, budżet na inwestycje zmaleje do 13,5 miliarda złotych.

Jak czytamy w dzienniku, burmistrzowie 18 dzielnic dostali pismo, w którym prezydent stwierdza, że kłopoty finansowe stolicy to skutek światowej recesji i zaleca im szukanie oszczędności.

Braki wynikają między innymi z tego, że mniejsze będą wpływy z podatków PIT czy CIT przez kolejne cztery lata będą średnio o 700 milionów złotych rocznie.

W 2010 roku ratusz nie może też liczyć na wielomilionowe wpływy ze sprzedaży nieruchomości w centrum miasta czy z prywatyzacji spółek.

"Życie Warszawy" dowiedziało się, że skreślenia mogą objąć na przykład duże projekty drogowe, które nie są jeszcze w pełni przygotowane.

Gazeta zaznacza, że priorytetem do realizacji pozostaną natomiast te projekty, które mają szanse na dofinansowanie z Unii Europejskiej - jak budowa oczyszczalni ścieków Czajka czy Centrum Nauki Kopernik.

d2dm0nu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dm0nu