Trwa ładowanie...
d2tixim

Które sklepy otwierają się w święta?

W czasie Wielkanoc, tak jak w każde święto, duże sieci handlowe w Polsce są zamknięte. W małych sklepikach za ladą może stanąć tylko właściciel lub osoba zatrudniona na innej podstawie niż umowa o pracę.
Share
Które sklepy otwierają się w święta?
Fot: Cezary Pecold/Eastnews
d2tixim

W Wielkanoc, tak jak w każde święto, duże sieci handlowe w Polsce są zamknięte. W małych sklepikach za ladą może stanąć tylko właściciel lub osoba zatrudniona na innej podstawie niż umowa o pracę.

Polacy przyzwyczaili się już do zakazu handlu w święta i z reguły przepis jest przestrzegany - podkreśla w Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. Dodaje, że znakomite obroty w czasie świąt mają właściciele małych sklepików, którzy sami obsługują klientów.

Minister Roman Giedrojć wyraził zadowolenie, że kobiety, których w handlu zatrudnionych jest więcej niż mężczyzn, mogą święta spędzać z rodzinami.

d2tixim

I choć w pierwszy dzień świąt większość także małych sklepów jest zamkniętych, to już w w Lany Poniedziałek dużo z nich zaczyna się otwierać. Na przykład sieć Żabka daje wybór swoim franczyzobiorcom - mogą otworzyć sklepy o 9 i handlować do 19 lub przyjść do pracy o 11 i zamknąć punkt o 21.

Na podobnych warunkach działają też inne sieci franczyzowe, np. Freshmarket, odido czy abc. Aczkolwiek część central tych sklepów zmusza drobnych przedsiębiorców do otwierania się w święta, a inne pozostawiają im wolną rękę.

d2tixim

Podziel się opinią

Share
d2tixim
d2tixim