Trwa ładowanie...

Kubica może stracić część honorarium

Wczorajszy wypadek Roberta Kubicy oznacza nie tylko ryzyko utraty zdrowia, ale też dużych pieniędzy. Team Renault może nie wypłacić kierowcy pełnej kwoty honorarium, jeśli ten nie weźmie udziału w wyścigach formuły 1 z własnej winy.

Share
Kubica może stracić część honorariumŹródło: PAP/EPA/KAI FOERSTERLING
d4gt3dd

O takim właśnie przypadku można mówić, jeśli chodzi o wczorajsze zdarzenie podczas rajdu Ronde di Andora - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Robert Kubica wziął w nim udział z własnej inicjatywy, a jego kontrakt nie zawierał klauzuli o zakazie startów w podobnych imprezach. Gazeta spekuluje, że teraz jego rodzimy zespół F1 może potrącić część jego honorarium. Chyba że był dodatkowo ubezpieczony na ewentualność wypadku w innych rajdach.

Nie jest dokładnie znana suma, na jaką opiewa kontrakt Roberta Kubicy z Teamem Renault. Mówi się jednak o 6-8,5 mln euro rocznie. Najprawdopodobniej kierowca był ubezpieczony od podobnych wypadków.

Zdaje się to potwierdzać fakt, że inny kierowca F1 Fernando Alonso ma polisę na życie w banku Santander. Podobno same palce ubezpieczone są na 10 mln euro. Również Michael Schumacher ubezpieczał się od podobnych sytuacji. Jak wskazują źródła, za każdy wyścig, w którym nie mógł wziąć udziału z powodów zdrowotnych, miał otrzymywać od ubezpieczyciela nawet 3 mln dolarów.

d4gt3dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gt3dd
d4gt3dd