Trwa ładowanie...
d2cfqea

Legendarna polska Starka wraca na rynek. Spróbują jej nieliczni

Limitowana edycja 18-latki liczyła zaledwie 1569 butelek, rocznik '30 Starka Banquet równo 1600.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legendarna polska Starka wraca na rynek. Spróbują jej nieliczni
(Fot: Szczecińska Fabryka Wódek Starka)
d2cfqea

Nazywana czasem polską whisky, żytnia wódka po kilkunastu latach od wstrzymania produkcji i upadłości szczecińskiego Polmosu wraca za sprawą nowego właściciela Szczecińskiej Fabryki Wódek Starka.

Nie produkowany od lat trunek z dawnego Polmosu Szczecin pojawił się na półkach sklepowych w nietypowej kwadratowej butelce, opatrzonej nową etykietą. Limitowana edycja 18-latki liczyła zaledwie 1569 butelek, rocznik '30 Starka Banquet równo 1600.

Kłopoty szczecińskiego producenta w 2009 roku liczono już w kwocie przekraczającej 40 mln zł długu. Firma upadła, a wraz z nią skończyła się sprzedaż tradycyjnej Starki. Nowy właściciel – Szczecińska Fabryka Wódek Starka - przejęła upadły Polmos w 2012 roku.

d2cfqea

Gdyńskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agora, a późniejsza Szczecińska Fabryka Wódek Starka kupiło upadły Polmos za ponad 29 mln zł. Pierwsza partia ze wznowionej produkcji, pojawiła się w sierpniu tego roku, czyli dopiero po 4 latach.

- Wódkę można było kupić tylko w wybranych sklepach. Oczekiwanie na Starkę było tak duże, że pierwszego dnia cena wyniosła 399 zł za butelkę, ale drugiego już 699 zł. Słyszeliśmy o pojedynczych sytuacjach wywindowania ceny do blisko 1000 zł za butelkę w Trójmieście i Warszawie – mówił Sylwester Kloskowski, wiceprezes Szczecińskiej Fabryki Wódek Starka na łamach Rzeczpospolitej. – Po raz pierwszy spotkaliśmy się, z tym że Starka jest tak poszukiwana, że na wódkę są zapisy na zeszyt.

Mimo ogromnego zainteresowania Starką firma dopiero nabiera rozpędu. Odświeżony wygląd tradycyjnej Starki, logo, układ graficzny, a nawet elegancki kształt nowej butelki wódki odpowiada agencja 29 Colors. Kolejnych informacji o wskrzeszonej marce wciąż wypatruje grono 1858 internetowych fanów. Portal społecznościowy to póki co jedyna platforma komunikacji z firmą, gdyż jej strona internetowa wciąż jest w budowie.

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d2cfqea

Podziel się opinią

Share
d2cfqea
d2cfqea