Trwa ładowanie...
leki
01-08-2015 14:31

Leki przez internet. Uwaga na fałszywki

Wzrost liczby fałszywych lekarstw w obiegu odnotowały belgijskie instytucje.

Leki przez internet. Uwaga na fałszywkiFot: domena publiczna
dbi5118
dbi5118

Belgowie kupują coraz więcej fałszywych leków przez internet. Tak wynika z danych Federalnej Agencji Leków i Produktów Zdrowotnych, na które powołują się belgijskie media. Taka praktyka może być niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego od miesiąca w Unii Europejskiej obowiązuje specjalne logo, które ma chronić konsumentów przed fałszywymi lekarstwami.

Liczba paczek z fałszywymi lekarstwami, skonfiskowanych w pierwszych pięciu miesiącach tego roku, była o 60 procent wyższa niż w roku ubiegłym. W całym 2014 roku w Belgii przejęto prawie trzy tysiące osiemset takich przesyłek, co już wtedy wskazywało na znaczący wzrost niepewnych zamówień.

Eksperci podkreślają, że leki kupowane przez internet mogą być nie tylko nieskuteczne, ale także niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Jak rozpoznać, czy apteka w sieci jest legalnym i zaufanym źródłem medykamentów? Według unijnych regulacji na stronach internetowych legalnie działających aptek i innych podmiotów posiadających zezwolenie na sprzedaż leków powinien widnieć biały krzyżyk z czterema paskami w tle: trzy są w odcieniach zieleni, jeden jest szary. W lewej części obrazka umieszczona jest zaś flaga państwa, w którym apteka ma swoją siedzibę. By mieć pewność, że to, co kupujemy, jest bezpieczne, lepiej zwracać uwagę na nowy znak.

dbi5118
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbi5118