Trwa ładowanie...

Lewa wódka w bagażniku skarbówki

50 butelek wódki bez akcyzy znaleziono w samochodzie urzędniczek skarbówki - pisze "Rzeczpospolita". Pracownice urzędu skarbowego alkohol wiozły na imprezę... z okazji 30-lecia przywrócenia izb skarbowych.

Share
Lewa wódka w bagażniku skarbówkiŹródło: WP.PL, fot: Rafał Parczewski
d432yv9

Afera dopiero teraz wyszła na jaw, choć policjanci zatrzymali urzędniczki skarbowe pod koniec września. Jak podaje "Rz", o sprawie Ministerstwo Finansów dowiedziało się z anonimu. Jednocześnie ani Urząd Skarbowy w Zakopanem, ani Izba Skarbowa z Krakowa nie potrafiły sprawy wyjaśnić. Śledztwo prowadzi krakowska prokuratura.

Jak pisze gazeta, do zatrzymania urzędniczek doszło 27 września w trakcie rutynowej kontroli drogówki. Pracownice zakopiańskiej skarbówki jechały do Krakowa na obchody 30-lecia wznowienia działalności izb i urzędów skarbowych. W bagażniku auta policjanci znaleźli 50 butelek nielegalnego alkoholu - pisze "Rz".

W samochodzie była szefowa urzędu, jej zastępczyni, główna księgowa, kierownicza działu oraz starszy kontroler. Do alkoholu przyznała się Zofia S. Na razie trwa śledztwo karnoskarbowe w sprawie przechowywania, przewożenia i przejęcia alkoholu bez akcyzy. Gazeta podkreśla, że śledztwo na razie toczy się bardzo powoli.

d432yv9

Dopiero po miesiącu od zatrzymania zakopiańska skarbówka zajęła się Zofią S., a gdy to zrobiła, podejrzana kobieta udała się na zwolnienie lekarskie, na którym przebywa do dziś. Do czasu jej wyzdrowienia postępowanie dyscyplinarne zawieszono.

Sprawa w ogóle nie wyszłaby na jaw, gdyby nie anonim do Ministerstwa Finansów. To dopiero po nim wiceminister odpowiedzialny za administrację podatkową zażądał wyjaśnień i wszczęcia wewnętrznego śledztwa. Jak dotąd, prokuratura nie postawiła zarzutów urzędniczce, która przyznała się do posiadania nielegalnego alkoholu.

d432yv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d432yv9
d432yv9