Trwa ładowanie...
bz wbk
31-08-2010 10:20

Licealiści na miarę czasów

Bank Zachodni WBK przygotował projekt łączący walory zbliżeniowej karty płatniczej Visa payWave i szkolnego identyfikatora. "Karta szkolna" będzie wykorzystywana do kontroli wstępu na teren szkoły oraz do płacenia.

Licealiści na miarę czasówŹródło: WP.PL
d1dy6bj
d1dy6bj

Zbliżeniowa Visa payWave to karta z mikroprocesorem, który podnosi poziom bezpieczeństwa samej karty i umożliwia łączenie na jednym nośniku zastosowań czysto płatniczych z innymi funkcjami, np. identyfikacją użytkownika karty. Te zalety jako pierwsze w Polsce wykorzysta XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, w którym z początkiem nowego roku szkolnego zostanie uruchomiony system "Karty szkolnej".

Każdy z uczniów otrzyma od Banku Zachodniego WBK zbliżeniową kartę przedpłaconą Visa payWave. Jednocześnie bank wyposaży szkołę w oprogramowanie oraz urządzenia kontrolujące dostęp do pomieszczeń szkolnych (czytniki kart połączone z odpowiednimi bramkami). System identyfikacyjny, w ramach którego działają "karty szkolne" ma możliwość rejestrowania liczby "wejść" i "wyjść" każdego ucznia - przez co nauczyciele i rodzice zyskują możliwość monitorowania obecności uczniów w szkole. Takie rozwiązanie zwiększa również bezpieczeństwo szkoły, ograniczając wchodzenie na jej teren osób nieuprawnionych.

- Dyrektorzy ośrodków dydaktycznych wielokrotnie wskazywali, że wyzwaniem w szkołach jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom - stąd decyzja banku, by wesprzeć szkoły w budowaniu nowoczesnych rozwiązań systemu dostępu. Jednocześnie to rozwiązanie pozwala na edukowanie młodzieży w zakresie korzystania z kart płatniczych - twierdzi Łukasz Porażyński z zespołu rozwoju produktów Banku Zachodniego WBK.

Na kartach zostanie umieszczony przygotowany specjalnie dla szkoły wizerunek (logo szkoły), przez co będą one również szkolnym identyfikatorem. Poza kartami i specjalnymi barierkami BZ WBK wyposaży również liceum w czytniki do płatności zbliżeniowych, które zostaną zainstalowane w szkolnym sklepiku. Uczniowie będą mogli w nim płacić swoimi "plastikami" bez posługiwania się gotówką. "Karty szkolne" to przedpłacone karty Visa payWave. Za ich pomocą można regulować należności do wysokości środków wpłaconych wcześniej na przypisany do nośnika rachunek. Dodatkowa funkcjonalność zbliżeniowa pozwala dokonywać drobnych płatności (jednorazowo do 50 zł) bez konieczności podawania jej sprzedawcy - wystarczy zbliżyć kartę do czytnika kart zbliżeniowych.

IP

d1dy6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy6bj