Trwa ładowanie...

Łódzkie odcinki A2 otwarte

W niedzielę został otwarty dla ruchu cały odcinek A i częściowo odcinek B autostrady A2 - poinformowała w komunikacie GDDKiA. To oznacza, że kierowcy mają do dyspozycji kolejny 33-kilometrowy odcinek autostrady A2 - między Łodzią a Nieborowem.

Łódzkie odcinki A2 otwarteŹródło: WP.PL
d342fsi
d342fsi

Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken, pozostała część odcinka B zostanie udostępniona kierowcom po oddaniu do użytkowania odcinka C. Wówczas autostradą A2 będzie można przejechać z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

Otwarcie drogi było możliwe dzięki wydanemu w sobotę przez łódzkiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka A oraz uzgodnieniu przez policję oznakowania pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Nelken poinformowała, że zakończyły się też prowadzone przez Laboratorium Drogowe GDDKiA badania równości na odcinku A. - Ich wyniki będą znane za kilka dni, jednak nie wstrzymuje to możliwości udostępnienia trasy dla kierowców. Nawet jeśli pojawią się uwagi i wykonawca będzie musiał dokonać poprawek, będą one wykonywane po Euro 2012 - wyjaśniła.

Pozwolenie na użytkowanie całego odcinka B GDDKiA uzyskała w piątek.

d342fsi

Na 30-kilometrowym odcinku trasy od strony Łodzi prędkość została ograniczona do 70 km/h, a ruch jest możliwy jedynie dla samochodów osobowych poniżej 3,5 tony i autokarów. Wynika to z tego, że ruch na tym odcinku będzie prowadzony po warstwie wiążącej, co jest to możliwe dzięki specustawie drogowej ustanawiającej tzw. przejezdność.

Autostradę A2 z Łodzi do Warszawy, między węzłami w Strykowie i Konotopie, podzielono na pięć odcinków. Dwa z nich - budowane przez Budimex (E) i Strabag (D) - zostały oddane kierowcom do użytku 23 i 27 maja. Autostradą można więc dojechać z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego; od niedzieli także z Łodzi do Nieborowa.

Wciąż trwają prace na odcinku C, porzuconym przez Chińczyków, a teraz budowanym przez Bogl a Krysl.

Odcinek B autostrady A2 był budowany przez konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A., Acciona Infraestructuras S.A. i Polimex - Mostostal S.A. Umowa na projekt i budowę blisko 17-kilometrowego odcinka, została podpisana we wrześniu 2009 roku.

Odcinek A jest budowany przez konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i Warbud S.A. Umowa na kontynuację budowy odcinka została podpisana 28 lipca 2011 r. Zgodnie z warunkami kontraktu roboty na tym odcinku zakończą się 15 października 2012 r.

d342fsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d342fsi