Loteria paragonowa: Pierwszy samochód i tablety rozdane. Do kiedy trzymać paragony?

Pierwsza nagroda główna w trwającej od października loterii paragonowej przyznana. Na zwycięzcę wylosowanego paragonu czeka Opel Astra. Właściciele pozostałych dwóch paragonów otrzymają iPady Air 2. To pierwsze losowanie organizowanej przez Ministerstwo Finansów loterii. Do tej pory Polacy zarejestrowali 17 milionów paragonów fiskalnych.

Loteria paragonowa: Pierwszy samochód i tablety rozdane. Do kiedy trzymać paragony?
Źródło zdjęć: © Fotolia | Fotolia/Voyagerix
Mieszko Rozpędowski

16.11.2015 | aktual.: 17.11.2015 11:01

Pierwsza nagroda główna loterii paragonowej przyznana. Na zwycięzcę wylosowanego paragonu zarejestrowanego w systemie Ministerstwa Finansów jako AFP821JULTX czeka Opel Astra. Właściciele pozostałych dwóch paragonów otrzymają iPady Air 2. Organizowana przez Ministerstwo Finansów loteria okazała się hitem - do tej pory Polacy zarejestrowali 17 milionów paragonów fiskalnych.

Poniedziałkowe losowanie objęło paragony zarejestrowane wyłącznie w październiku - pierwszym miesiącu trwania loterii. Tylko w ostatnim dniu października Polacy zarejestrowali 2,3 miliona paragonów. Oznacza to, że średnio rejestrowanych jest ok. 23 tys. paragonów na godzinę, a pół miliona dziennie.

Warunkiem odebrania poniedziałkowej nagrody - samochodu Opel Astra - jest zachowanie wylosowanego paragonu. Gdyby zwycięzca nie mógł odebrać nagrody głównej, np. zgubił paragon, samochód otrzyma kolejno pierwszy lub drugi z wylosowanych numerów rezerwowych.

Tablet otrzyma także sprzedawca, który wystawił zwycięzcy samochodu paragon.

Losowanie dodatkowych nagród (6 notebooków Lenovo ThinkPad, 5 iPadów Air 2) odbędzie się 27 listopada i również obejmie paragony zarejestrowane wyłącznie w październiku.

Przewidziano też nagrody specjalne za paragony z wybranych branż premiowanych w loterii (zmieniają się co trzy miesiące). Takich branż będzie cztery i tyle też będzie Opli Insignia do wygrania (pierwsze losowanie 18 stycznia 2016 r.).

Pierwszą branżą wybraną przez resort finansów jest fryzjerstwo i kosmetyka - Polacy zarejestrowali 375 tys. takich paragonów. W losowaniu w styczniu 2016 r. wezmą udział paragony branżowe z października, listopada i grudnia.

Do kiedy trzymać paragony?

Warunkiem odebrania nagrody jest zachowanie wylosowanego w loterii paragonu. Kiedy można wyrzucić paragony? Po losowaniach obejmujących dany miesiąc: np. losowania z 16 i 27 listopada obejmują paragony wystawione i zarejestrowane wyłącznie w październiku. Oznacza to, że możemy je wyrzucić po 27 listopada - o ile nic nie wygramy. Zarejestrowane paragony z listopada należy natomiast zachować.

Inaczej wygląda kwestia losowań w tzw. branży premiowanej - pierwszą z nich jest fryzjerstwo i kosmetyka. Te paragony zachowujemy przez trzy miesiące, ponieważ losowania odbywają się co kwartał. Paragony z pierwszej branży specjalnej obejmują październik, listopad oraz grudzień. Należy je zachować do losowania 18 stycznia 2016 roku.

Jak wziąć udział w loterii?

Aby wziąć udział w loterii, należy mieć ukończone 18 lat, dokonać zakupów towarów lub usługi za kwotę minimum 10 zł, zarejestrować paragon fiskalny w miesiącu zakupu na stronie loterii www.loteriaparagonowa.gov.pl oraz zachować go do dnia losowania.

Narodowa Loteria Paragonowa jest akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów. Loterie paragonowe cieszą się dużą popularnością w wielu krajach Europy. Polska edycja trwa od października 2015 roku do września 2016 roku. Łącznie do wygrania są 4 auta Opel Insignia, 12 aut Opel Astra, 72 notebooki Lenovo i 84 tablety Apple'a.

Wszystkie nagrody wygrane w narodowej loterii paragonowej są zwolnione z podatku dochodowego.

ministerstwo finansównagrodyloteria
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (423)