Trwa ładowanie...

Lotniska grają z nami w ruletkę

Nadciąga fala inwestycji lotniskowych. Modernizację płyt zapowiedziano już w trzech największych portach: w Warszawie, Krakowie i Katowicach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Lotniska grają z nami w ruletkęŹródło: Jupiterimages
d2vn1tu

Inwestycje oznaczają zmiany i utrudnienia w rozkładzie lotów. O odwołanych rejsach wprost mówią rzecznicy przebudowywanych lotnisk. Roboty budowlane ograniczą przepustowość portu lotniczego w Balicach do około 13 operacji na godzinę. W Warszawie najbardziej ucierpią mieszkańcy dzielnic w pobliżu Lotniska Chopina. Według zapewnień pracowników podrzeszowskiego lotniska Jasionka, prace remontowe mają skończyć się jeszcze przed wakacjami.

Linie lotnicze obawiają się powtórki sprzed dwóch lat, kiedy to w warszawskim porcie lotniczym naprawiano skrzyżowania dróg startowych. Ruch był sparaliżowany przez kilka weekendów z rzędu. Obawy potęgują ostatnie wydarzenia w Jasionce, gdzie remont pasa spowodował odwołanie w marcu kilku lotów Ryanair. Jak się okazało, modernizacja części drogi startowej zakłóciła prace systemów naprowadzających samoloty.

d2vn1tu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn1tu