Trwa ładowanie...

Lotnisko w Modlinie obsłużyło już ponad 600 tys. pasażerów

Lotnisko w Modlinie, uruchomione w lipcu, obsłużyło już ponad 600 tys. pasażerów - poinformowała w piątek Magdalena Bojarska z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Share
Lotnisko w Modlinie obsłużyło już ponad 600 tys. pasażerówŹródło: WP.PL
d3qhp4g

Bojarska wskazała w komunikacie, że od chwili uruchomienia lotniska w Modlinie 15 lipca 2012 r. do końca października przez lotnisko przewinęło się 603 tys. 259 pasażerów. W tym czasie odbyło się 4 tys. 250 tzw. operacji lotniczych. Z usług linii WizzAir skorzystało 382 tys. 201 pasażerów, a Ryanair 220 tys. 695 pasażerów.

Lotnisko podało, że w październiku obsłużono 170 tys. 355 pasażerów i wykonano 1 tys. 242 operacji lotniczych.

Lotnisko Warszawa-Modlin jest najmłodszym funkcjonującym portem lotniczym w kraju (regularne loty z nowo otwartego lotniska w Świdniku koło Lublina mają zacząć się w połowie grudnia) W połowie lipca oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Do portu latają linie Ryanair oraz WizzAir. Pod koniec października lotnisko poinformowało, że w sezonie zimowym uruchomione zostaną cztery nowe połączenia lotnicze: do Grenoble (WizzAir), Bristolu, East-Midlands i Frankfurtu-Hahn (Ryanair).

Ponadto zimą Ryanair ma zimą uruchomić jeszcze połączenia do Liverpoolu, Eindhoven, Paryża-Beauvais, Prestwick i Cork. Na tych trasach lata już z Modlina WizzAir. W sumie podróżujący z lotniska w Modlinie będą mogli wybrać się do 24 miast i 27 portów lotniczych w 11 państwach Europy, a liczba połączeń wzrośnie do 173 tygodniowo.

d3qhp4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qhp4g