Trwa ładowanie...

Ma być bezpieczniej. Kolej zamontuje 1 500 kamer

Większe bezpieczeństwo podróżnych na peronach i przejściach zmodernizowanej linii kolejowej Warszawa - Gdańsk ma zapewnić zamontowanie dodatkowych 1.500 nowych kamer. Inwestycja warta jest ponad 20 mln zł, a kamery będą sukcesywnie montowane do końca roku. To pierwszy tak duży projekt obejmujący monitoringiem linię kolejową - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Share
Ma być bezpieczniej. Kolej zamontuje 1 500 kamerFot: Jacek Bereźnicki
d1uagux

Większe bezpieczeństwo podróżnych na peronach i przejściach zmodernizowanej linii kolejowej Warszawa - Gdańsk ma zapewnić zamontowanie dodatkowych 1 500 nowych kamer. Inwestycja warta jest ponad 20 mln zł, a kamery będą sukcesywnie montowane do końca roku. To pierwszy tak duży projekt obejmujący monitoringiem linię kolejową - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Nowe kamery będą obserwować perony, dojścia do nich, przejścia pod i nad torami oraz windy. Na monitorach widoczne będą również obiekty inżynieryjne znajdujące się na całej linii.

Według PKP PLK monitoring pomoże w powstrzymywaniu i wykrywaniu sprawców niewłaściwych zachowań, prób kradzieży i dewastacji oraz pozwoli na szybkie reakcje ochrony w przypadku pozostawionych bagaży.

Obecnie na sieci kolejowej systemem monitoringu wizyjnego objętych jest 114 obiektów związanych z ruchem pasażerów, na których znajduje się prawie 1 400 kamer. Monitoringiem wizyjnym objętych jest również ponad tysiąc przejazdów kolejowo - drogowych.

d1uagux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uagux
d1uagux