Trwa ładowanie...

Mafia wzięła się za firmy ubezpieczeniowe

Z danych policji i ubezpieczycieli wynika, że zorganizowane grupy przestępcze znalazły nowe intratne źródło zarobku. To wyłudzanie odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Mafia wzięła się za firmy ubezpieczenioweŹródło: Flickr, fot: jenine barbanel
d2xpfox
d2xpfox

Ofiarami przestępców padają firmy ubezpieczeniowe. Metodą na słupa i reżyserując realne stłuczki, przestępcom udaje się wyłudzić liczone w milionach odszkodowania - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Stłuczki nieudawane

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że w latach 2010-2012 kwota wykrytych lub udaremnionych wyłudzeń wzrosła z 75 do 110 mln zł. Również z policyjnych statystyk wynika, że liczba tego typu przestępstw rośnie.

Mafia wyłudza przede wszystkim odszkodowania z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Są coraz aktywniejsi, potrafią działać jednocześnie w wielu zakładach ubezpieczeń.

d2xpfox

- Liderzy tych grup korzystają ze "słupów". Podstawione osoby za kilkaset złotych siadają za kierownicą i zderzają się ze sobą. I to jest nowość, bo do tej pory wyłudzacze tylko udawali kraksy - mówi Aleksander Malinowski szef biura przeciwdziałania wyłudzeniom w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. * Ubezpieczeniowe pranie pieniędzy*

Ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe działają jak instytucje finansowe, dla grup przestępczych to jeden ze sposobów na pranie brudnych pieniędzy - czytamy w gazecie. Świadczy o tym ogromna łączna kwota odszkodowań, która mogła trafić do przestępców.

d2xpfox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xpfox