Trwa ładowanie...

Majówka przychylna kierowcom

Ceny na stacjach coraz niższe. Diesel, według wyliczeń BM Reflex, jest najtańszy od października 2011 roku.

Majówka przychylna kierowcomŹródło: AFP, fot: Jeff Pachoud
d2zn0t0
d2zn0t0

Takich cena, jak tej majówki na stacjach benzynowych nie było od lat. Według statystyk prowadzonych przez BM Reflex cena oleju napędowego jest najniższa do ponad półtora roku. W czwartek 2 maja średnia cena tego paliwa wyniosła 5,38 zł.

- To 10 groszy na litrze mniej niż przed tygodniem i o 40 gr/l mniej niż przed rokiem. W przypadku benzyny bezołowiowej 95 zanotowaliśmy spadek cen w ostatnim tygodniu średnio o 9 groszy na litrze, do poziomu 5,41 zł/l. Tutaj podobny średni poziom cen na stacjach obserwowaliśmy w styczniu bieżącego roku - tłumaczy Urszula Cieślak z BM Reflex.

O spodziewanych gwałtownych spadkach cenach paliw informowaliśmy już dwa tygodnie temu. Wszystko dlatego, że w połowie kwietnia hurtowa wycena diesla także była najniższa od kilkunastu miesięcy. Między innymi dzięki temu na jednej ze stacji w Raciborzu przez dwa dni na dystrybutorze pojawiła się cena 4,99 zł.

d2zn0t0

Dziś to już tylko wspomnienia, ale na niektórych stacjach nadal widać ceny zbliżone do 5 zł. Według portalu cenypaliw.pl obecnie najtaniej zatankować możemy diesla za 5,10 zł. Natomiast Pb95 zł to minimalnie 5,14 zł.

- Skala spadków na części stacji w tym tygodniu może jednak wynikać z wprowadzanych na weekend kilkugroszowych obniżek, tak jak to zazwyczaj miało miejsce w soboty i niedziele. W konsekwencji w przyszłym tygodniu na części stacji możemy zaobserwować wyższe ceny paliw - zauważa Urszula Cieślak.

Cały czas spadają też ceny LPG. Według BM Reflex 2 maja średnia koszt litra autogazu wyniósł 2,44 zł. To o 3 grosze mniej niż tydzień wcześniej i aż 40 groszy mniej niż w analogicznym czasie przed rokiem.

d2zn0t0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zn0t0