Trwa ładowanie...
d2652kh

Mamy Mistrza menedżerów!

Z początkiem lutego zakończyły się I Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej programu Talent Club
Share
Mamy Mistrza menedżerów!
Źródło: Thinkstockphotos
d2652kh

Czym charakteryzuje się dobry menedżer? Taki ktoś zwykle kojarzy nam się z osobą przedsiębiorczą i zdecydowaną, posiadającą pewien naturalny „talent” do zarządzania firmą i pracującymi w niej ludźmi. – To wszystko jest oczywiście bardzo ważne, lecz same predyspozycje nie uczynią z nikogo dobrego menedżera. Równie istotna jest wiedza, a także umiejętność łączenia informacji z wielu dziedzin oraz wykorzystywania ich w praktyce – przekonuje Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny firmy Diners Club Polska, pomysłodawcy i organizatora Mistrzostw.

Sama inicjatywa była swego rodzaju fenomenem, bowiem po raz pierwszy zdarzyło się, że menedżerowie z całej Polski mieli okazję zmierzyć się między sobą i tym samym sprawdzić swoje predyspozycje do pełnienia stanowisk kierowniczych. Od 15 listopada do 31 grudnia 2010 roku odbyły się Eliminacje Regionalne.

Jak się okazało, pomysł ten był strzałem w dziesiątkę, bowiem zainteresowanie Mistrzostwami było bardzo duże. Do etapu finalnego zakwalifikowali się oczywiście bezapelacyjnie najlepsi uczestnicy. Ścisły finał odbył się w dniach 24 stycznia – 01 lutego 2011 roku. 500 zawodników wypełniało specjalnie opracowany interdyscyplinarny test, który pozwolił na oszacowanie nie tylko ich predyspozycji menedżerskich, lecz także poziomu kompetencji w dziedzinach najbardziej przydatnych w codziennej pracy osoby zarządzającej firmą i personelem. - Uczestnicy musieli się wykazać szczegółową wiedzą z wielu obszarów, takich jak finanse, marketing, ekonomia, prawo pracy, prawo cywilne i zarządzanie – zdradza prof. Witold Bielecki, zastępca rektora Akademii Leona Koźmińskiego. To właśnie wykładowcy tej uczelni przygotowali Interdyscyplinarny Test dla Finalistów, na który składało się 50 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Spośród czterech odpowiedzi na jedno pytanie, co najmniej jedna była fałszywa i co najmniej jedna
prawdziwa, a dodatkową trudnością były punkty ujemne za niezaznaczenie wszystkich możliwych odpowiedzi. A jak trudne były same pytania? - Z pewnością do łatwych nie należały, ale staraliśmy się, by pytania nie były też nie do przejścia. Na pewno trzeba było mieć dużą wiedzę i to różnych obszarów, by znaleźć się w ścisłej czołówce najlepszych menedżerów, bo pytania miały charakter interdyscyplinarny – komentuje prof. Witold Bielecki, zastępca rektora Akademii Leona Koźmińskiego– Ale staraliśmy się, by pytania nie były też nie do przejścia. Bardziej liczyła się ich miarodajność i interdyscyplinarność.

d2652kh

Bez względu na to, jak trudne były pytania, z pewnością było o co walczyć. Wśród nagród, jakie powędrowały do osób, które najlepiej rozwiązały interdyscyplinarny test dla finalistów, znalazły się: pełne lub częściowe dofinansowanie studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego, szansa zbadania swoich talentów i predyspozycji w ramach Analizy Indywidualnej Extended DISC, audyt kariery przeprowadzony przez firmę Architekci Kariery, sesje coachingowe, które zaoferuje Morgan Brown Group, a dodatkowo dla Mistrza Polski Kadry Menedżerskiej - udział w sezonie zimowym 2011 w wyprawie narciarskiej z elitarnym Klubem Businessman Fun Club.

Ale przecież nie wyłącznie o wygraną tu chodziło - Zainteresowanie Mistrzostwami pokazało, że polscy menedżerowie chcą sprawdzać i podnosić swoje kwalifikacje – cieszy się Jacek Bochenek. Miejmy więc nadzieję, że podczas kolejnej edycji Mistrzostw przedstawiciele kadry menedżerskiej jeszcze tłumniej ruszą, by sprawdzić swoje kompetencje i przy okazji powalczyć o cenne nagrody!

d2652kh

Podziel się opinią

Share
d2652kh
d2652kh