Trwa ładowanie...
kierowca
20-07-2013 05:35

Mandat niższy o 30 procent, jeśli zapłaci się szybko

Wysokość mandatów drogowych we Włoszech będzie niższa o 30 procent, ale pod warunkiem, że będzie się je płacić w ciągu 5 dni od daty wystawienia. To rozwiązanie zaproponowane przez rząd wkrótce wejdzie w życie wraz z dekretem, nad którym pracuje parlament.

Mandat niższy o 30 procent, jeśli zapłaci się szybkoŹródło: Thinkstockphotos
d3a2d5f
d3a2d5f

Decyzja o obniżeniu wysokości mandatów została zawarta w przyjętym pod koniec czerwca przez rząd Enrico Letty pierwszym jego dużym dekrecie, w którym przedstawiono dziesiątki sposobów na ożywienie gospodarcze w kraju.

Wśród propozycji z największym zainteresowaniem i przychylnością przyjęto właśnie tę dotyczącą redukcji wysokości szybko opłacanych mandatów.

Punkt ten nie natrafia na żadne przeszkody podczas parlamentarnych prac i dlatego minister transportu Maurizio Lupi ma nadzieję, że już niedługo zasada ta zacznie obowiązywać.

d3a2d5f

Pomysł ten został oceniony przez zdecydowaną większość parlamentarzystów, a także komentatorów jako złoty środek. Z jednej strony można będzie poprawić stan kas gminnych dzięki szybkim wpływom z mandatów, z drugiej zaś uważa się, że taka "zniżka" jest dobrym zabiegiem, który poprawi wizerunek rządu.

Minister transportu widzi w tym także element "edukacyjny". Jego sens wyjaśnił następująco: "złamałeś kodeks drogowy, zapłać mandat, ale bez żadnych szykan".

d3a2d5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a2d5f