Trwa ładowanie...

Marazm na rynku trwa

W środę od rana WIG20 odrabiał ponad dwudziestopunktowe straty z ostatnich minut wtorkowej sesji co dało otwarcie 2768 pkt, czyli wzrost o niemal 1% do odniesienia. W późniejszym czasie kupujący nieco osłabli, ale nadal utrzymywały się ponad półprocentowe plusy.
Share
Marazm na rynku trwa
Źródło: BM Banku BPH
d7z00wn

Sytuacja na GPW nie była wyjątkiem, na większości giełd Starego Kontynentu rano panowały bardzo dobre nastroje, po czym uległy lekkiemu schłodzeniu. Nadal, podobnie jak w poprzednich dniach tygodnia, aktywność inwestorów była wyraźnie ograniczona. Marazm na rynkach podkreślił niemal kompletny brak reakcji na wiadomość o podwyższeniu stopy redyskontowej przez bank centralny Chin. Wobec pustego kalendarium danych makro niewiele się działo przez następne godziny na GPW. Dopiero ostatnie minuty sesji przyniosły wyraźne wybicie w górę WIG20. Przy braku odpowiednika takiego ruchu na innych rynkach, jedynym wytłumaczeniem końcowego wzrostu może być odkupywanie akcji po ich wtorkowej sprzedaży związanej z rozliczeniem podatkowym. W rezultacie WIG20 zamknął się 2776 pkt (+1,2%), przy obrocie niecałe 760 mln PLN.

Środowa sesja na rynku kasowym wypadła dość pomyślnie. W trakcie wczorajszej sesji kurs indeksu WIG dotarł do krótkoterminowego oporu, jakim jest linia trendu wyznaczona przez maksima z listopada i początku grudnia. Opór ten aktualnie znajduje się na poziomie 47 950 pkt, a strona kupująca wypracowała najlepszą okazję do jego przełamania. Słabym punktem wczorajszej zwyżki jest obrót, który kształtuje się na podobnie niskim poziomie od kliku sesji. Z kolei konsolidowanie się kursu tuż przy maksimach ruchu wzrostowego od około 7 grudnia należy uznać za płaską korektę, co jest oznaką siły rynku i zapowiedzią kontynuacji wzrostów. W przypadku, gdyby obecnie nie udało się pokonać bariery podażowej, indeks WIG mógłby zniżkować do około 46 750 pkt, w okolice linii trendu wzrostowego wyznaczonej przez minima z sierpnia i listopada br. Obecnie jednak na rynku strona kupująca posiada inicjatywę, co powinno zaowocować pokonaniem poziomów 48 000 pkt w najbliższych dniach.

d7z00wn

Podziel się opinią

Share
d7z00wn
d7z00wn