Trwa ładowanie...
du8xm96

Mario Draghi wzmocnił euro

Czwartek przyniósł sporą zmianę na eurodolarze. Euro zyskało wczoraj do dolara niemal 1,2%, a na wykresie mogliśmy zobaczyć dużą świecę wzrostową.Sytuacja na EURUSD była spokojna jeszcze w południe, kiedy to opublikowane zostały informacje o wysokości stóp procentowych. EBC pozostawił stopy na niezmienionym poziomie 0,5%
Share
Mario Draghi, prezes EBC
Mario Draghi, prezes EBCŹródło: AFP, Fot: ERIC PIERMONT
du8xm96

.

Obawy o ujemną stopę depozytową zostały rozwiane, gdyż EBC pozostawił ją również na niezmienionym poziomie 0%. Duża zmienność na eurodolarze rozpoczęła się tuż przed godz. 15, kiedy to przemawiał Mario Draghi. Prezes EBC rozwiał wszelkie wątpliwości i spekulacje nt. wprowadzenia ujemnych stóp procentowych na depozytach. Zaznaczył jednak, że istnieje taka możliwość, jeśli będą ku temu powody. Mario Draghi odniósł się również do sytuacji w strefie euro prognozując stopniową poprawę wzrostu gospodarczego jeszcze w tym roku, natomiast już w 2014 r. PKB dla strefy euro miałoby wynieść 1,1%. Słowa prezesa EBC mocno podziałały na euro i około godz. 18 kurs EURUSD poszybował do 1,3305.

Mimo tak pozytywnego sentymentu dla euro, złoty mocno traci od kilku dni. Głównym winowajcą takiej sytuacji jest rynek długu. Z racji awersji do ryzyka, inwestorzy zdają się wyprzedawać polskie aktywa sprzyjając stronie podażowej polskiej waluty.

du8xm96

Dziś również możemy się spodziewać sporej zmienności z powodu popołudniowych danych zza oceanu. O godz. 14:30 nastąpi publikacja zmian zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Non-Farm Payrolls. Wskaźnik ten może być decydujący dla polityki FEDu w kwestii ograniczenia programu QE3, a tym samym dalszego kierunku dolara.

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD wygenerowany został techniczny sygnał kupna. Cena wybiła się góra z chmury Ichimoku. Sygnał potwierdza chikou span nad ceną oraz tenkan sen który od dołu przebił kijun sen. Najbliższe wsparcie stanowi senkou span B na poziomie 1,3089. Najbliższy opór wyznacza wczorajsze maksimum 1,3305

USDPLN

du8xm96

Na wykresie dziennym USDPLN znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Najbliższe wsparcie stanowi kijun sen na poziomie 3,2113. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 3,3090

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Para od dwóch dni testuje opór na poziomie 1,5605. Najbliższe wsparcie stanowi senkou span A na poziomie 1,5359.

USDJPY

Na wykresie 8 godzinnym USDJPY znajduje się w trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie stanowi wczorajsze minimum na poziomie 95,54. Najbliższy opór stanowi tenkan sen na poziomie 98,00.

Łukasz Ogórek
www.idmtrader.pl

du8xm96

Podziel się opinią

Share
du8xm96
du8xm96