Trwa ładowanie...

Mastercook bankrutuje, klienci zostali na lodzie

Hiszpański producent urządzeń gospodarstwa domowego Fagor złożył w środę wniosek o ogłoszenie upadłości. Hiszpanie są właścicielem m.in. marki Mastercook. Polscy klienci mogą mieć problemy z naprawami gwarancyjnymi.

Mastercook bankrutuje, klienci zostali na lodzieŹródło: mat. prod.
dytfyr9
dytfyr9

- W związku z problemami finansowymi naszego właściciela jakim jest hiszpańska firma Fagor Electrodomesticos oraz w związku z tym , że złożony został formalny wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego naszej firmy informujemy, że od dnia 4 listopada 2013 roku z przyczyn niezależnych nie jesteśmy w stanie realizować napraw i wymian gwarancyjnych sprzętu naszej produkcji - czytamy na stronie internetowej polskiej spółki.

Firma proponuje, by składać reklamacje pisemnie w formie listowej, jednak na dzień dzisiejszy nie jest w stanie określić terminu rozpatrzenia roszczeń.

Fagor nie dogadał się z dłużnikami w sprawie restrukturyzacji długu i została pozostawiona na pastwę losu przez swojego właściciela, Grupę Mondragon.

W komunikacie poinformowano, że wnioski złożyły Fagor Electrodomesticos Coop. oraz Fagor Ireland. Polska filia, Fagor Mastercook, która zatrudnia 1400 osób, a także francuski FagorBrandt także złożyły wniosek o ochronę przed upadłością.

Pozostałe spółki-córki mają to zrobić w ciągu najbliższych paru dni.

dytfyr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dytfyr9