Trwa ładowanie...

Masz bilet na PolskiegoBusa? Sprawdź, co się zmieni

Wkrótce charakterystyczne czerwone autokary znikną z dróg. Zastąpi je zielona flota FlixBusa. Wyjaśniamy, co to oznacza dla pasażerów.

Share
Masz bilet na PolskiegoBusa? Sprawdź, co się zmieniŹródło: WP.PL, fot: Bartosz Krzyżaniak
d3qgy2n

W poniedziałek władze niemieckiego przewoźnika poinformowały, że z dróg znikną autokary Polskiego Busa. Zastąpią je pojazdy FlixBusa.

- Rozszerzenie współpracy między naszymi firmami umożliwi polskim pasażerom dostęp do całej europejskiej siatki połączeń FlixBus. Łącząc nasz standard usług i innowacyjne rozwiązania technologiczne z doświadczeniem firmy PolskiBus.com zdobytym na polskim rynku, liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus - powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce. - O 12.00 pierwszy autokar zaczął zmieniać kolor z czerwonego na zielony. Do połowy 2018 roku wszystkie będą już w barwach FlixBusa - dodał.

Zobacz też: Kierowca nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu

Co ta zmiana oznacza dla pasażerów? Ma być wygodniej. Autobusy (mogą mieć maksymalnie sześć lat) będą wyposażone w standardzie obowiązującym m.in. w Niemczech. A to oznacza, że zostaną odchudzone o sześć foteli. Dzięki temu pasażerowie będą mieli więcej miejsca na nogi.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Bartosz Krzyżaniak

Wszystkie autokary FlixBusa będą też wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne i toalety na pokładzie. Ważna zmiana dotyczy internetu.
- Nasze karty zapewniają korzystanie z roamingu bezpłatnie. Internet będzie więc dostępny w całej Europie - zapewnia Michał Leman.
Dotąd po przekroczeniu granicy usługa przestawała działać.

d3qgy2n

Przewoźnik zapowiada, że nie będzie rezygnował z popularnych wśród Polaków biletów za 1 zł.
- Trudno byłoby nam zdobyć 93 proc. niemieckiego rynku, gdybyśmy mieli drogie bilety. Tanie bilety na pewno nie znikną - twierdzi Michał Leman.

Przewóz bagażu pozostanie bezpłatny. Nowością będzie esemesowe informowanie pasażerów o opóźnieniach przekraczających 15 minut.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Bartosz Krzyżaniak

A co z pasażerami, którzy kupili bilety na Polskiego Busa?
- Wszystkie bilety - niezależnie od tego, czy kupione na grudzień, czy na marzec - zachowują ważność. Wszystkie połączenia zostają. Nikt niczego nie zamyka. Wszystko będzie działać nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale i do Wielkiej Nocy - uspokaja Michał Leman.

FlixBus zapowiada otwarcie nowych międzynarodowych połączeń, m.in. do Niemiec, Austrii, Czech, na Węgry i Słowację. W ofercie ma się też pojawić 18 nowych miast w Polsce.

Firma działa od 2013 roku. Jest obecna w 26 krajach w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia ponad tysiąc osób oraz ponad 6 tysięcy kierowców w 250 partnerskich firmach autobusowych.

d3qgy2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qgy2n
d3qgy2n