Trwa ładowanie...
d2aw0qw

Masz pieniądze, kupisz zdrowie

Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt dodatkowych prywatnych ubezpieczeń. Szczegóły poznał "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz pieniądze, kupisz zdrowie
(Fotolia, Fot: Food Photo)
d2aw0qw

Jak czytamy w gazecie, resort przedstawi projekt pod koniec marca. Ministerstwo - przygotowując się na zarzuty o prywatyzację służby zdrowia - zapewnia, że pacjenci z prywatną polisą będą traktowani tak samo jak ci leczeni z publicznych pieniędzy. Obiecuje też, że będzie kontrolowało, by nie mieli oni pierwszeństwa przed chorymi, którzy nie wykupili dodatkowej polisy.

Ministerstwo Zdrowia chce, aby placówki medyczne oprócz kontraktu z NFZ mogły zawierać umowy z prywatną firmą ubezpieczeniową. Wysokość "prywatnego” kontraktu jest procentowo uzależniona od kontraktu z NFZ. Nadzór nad "medyczną" działalnością firm ubezpieczeniowych będzie sprawował resort.

Projekt ministerstwa zakłada między innymi, że niewyrobiony kontrakt z NFZ automatycznie będzie blokował realizację umowy z ubezpieczycielem. Kontrole mają następować na przykład w cyklu miesięcznym, co ma zapobiec przyjmowaniu pacjentów prywatnych kosztem tych z funduszu. Ma zostać także wprowadzony zakaz osobnych wejść, sal, łózek i sprzętu dla pacjentów prywatnych.

d2aw0qw

Podziel się opinią

Share

d2aw0qw

d2aw0qw