Trwa ładowanie...

McDonald's sprzedaje czarne i białe hamburgery

Polityka i jedzenie rzadko idą wspólnym torem. Inaczej jest w Chinach, gdzie tamtejszy McDonald's w odpowiedzi na przypadki korupcji na szczeblach rządowych w ostatnich latach wprowadził do swojej oferty dwa specjalne hamburgery, które mają reprezentować dobro i zło w tamtejszej polityce - pisze "Huffington Post".

Share
McDonald's sprzedaje czarne i białe hamburgeryŹródło: mat. prod.
dzcdlhd

Czarny hamburger składa się z posiekanej cebuli, sosu o smaku czarnego pieprzu i czarnej bułki posypanej białymi ziarnami sezamu. To ta zła strona polityki. Biały hamburger natomiast zawiera sos słodko-kwaśny, podawany jest w białej bułce posypanej czarnymi ziarnami sezamu.

Serwis TheBeijinger przedstawia ciekawą koncepcję, która tłumaczy całą ideę dwóch hamburgerów:

- Cała sprawa to gra, która dotyczy chińskiego powiedzenia "heibai liangdao tongchi". Opisuje ono ludzi, którzy są tak mocno powiązani z rządem (to jest biała strona) i przestępczością zorganizowaną (nazywaną w Chinach "czarnym społeczeństwem"), że mogą "jeść z dwóch stron". Innymi słowy, ktoś, kto stoi jedną nogą po jednej stronie i drugą po drugiej.

(fot. mat. prod.)
Źródło: (fot. mat. prod.)

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego posunięcia firmy. Jak pisze jeden z bloggerów ze strony Beijing Cream, ten posiłek obraża wszystkich. Inny internauta zastanawia się nad tym, czy firmie po prostu nie brakuje pomysłów.

Oferta McDonald's jest ofertą limitowaną.

Rynek chiński jest dla McDonald's bardzo istotny. Firma zamierza do 2013 roku otworzyć siedemset nowych lokali do istniejących obecnie 1300.

dzcdlhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzcdlhd
dzcdlhd