Trwa ładowanie...
d2jkj3s

mDM podniósł rekomendacje dla 5 spółek

Warszawa, 11.07.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku (mDM) podnieśli rekomendację dla akcji Budimeksu do "kupuj" z "akumuluj", BZ WBK do "kupuj" z "akumuluj", Banku Handlowego do "kupuj" z "trzymaj", Banku Pekao do "redukuj" z "sprzedaj" i Synthosu do "trzymaj" z "redukuj", wynika z raportu datowanego na 5 lipca.

Share
d2jkj3s

"Uważamy, że uwaga rynku w lipcu będzie nadal skupiona na rezultacie prac Kancelarii Prezydenta odnośnie kredytów denominowanych w CHF. Prace nad ustawą wywierać będą negatywny wpływ na sentyment polskiego sektora bankowego. Jednocześnie uważamy, że przecena spowodowana przez Brexit stwarza okazje inwestycyjne szczególnie w banki zagraniczne takie jak Erste Bank czy Komercni Banka" - czytamy w raporcie.

Według analityków, spadek indeksu WIG-Budownictwo o 13% YTD odzwierciedla obawy o następstwa Brexitu oraz opóźnienia w przetargach publicznych. "Uważamy, że na rynku znajdują się spółki w mniejszym stopniu narażone na te ryzyka (Unibep, Herkules) oraz takie, gdzie powyższe ryzyka są przeceniane (Trakcja, Budimex, Elektrobudowa)" - podano także.

"Poprawiająca się sytuacja konsumentów na rynku polskim pozytywnie wpływa na dynamikę miesięcznych danych sprzedażowych spółek z sektora odzieżowo-obuwniczego. Naszym zdaniem, najatrakcyjniejsze perspektywy wzrostu posiada CCC. Unikalibyśmy walorów LPP" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d2jkj3s

Podziel się opinią

Share
d2jkj3s
d2jkj3s