Trwa ładowanie...
d1ockdd

MF o awarii systemów informatycznych ministerstwa finansów (komunikat)

...

Share
d1ockdd

26.11. Warszawa - MF informuje:

Uprzejmie informujemy, że przywrócono możliwość przesyłania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-Deklaracje.

W niedzielę 25 listopada 2012 r. doszło do awarii zasilania energetycznego w serwerowni Ministerstwa Finansów w Warszawie. Skutkiem awarii była konieczność natychmiastowego wyłączenia wszystkich serwerów pracujących w ośrodku przetwarzania w Warszawie (ok. 30 systemów informatycznych). Spowodowało to brak dostępności usług internetowych ministerstwa, w tym m.in. portalu oraz systemu e-Deklaracje.

W niedzielę, w późnych godzinach wieczornych, służby techniczne skutecznie usunęły awarię zasilania. Umożliwiło to uruchomienie procesu sukcesywnego odtwarzania środowiska informatycznego. Dotąd odtworzono ok. 30 proc. systemów. Dzisiaj (26.11.2012 r.) zakładane jest reaktywowanie wszystkich usług.

d1ockdd

Ministerstwo prowadzi zawansowane projekty infrastrukturalne, w ramach których wszystkie kluczowe systemy resortu przenoszone są do nowoczesnego ośrodka przetwarzania w Radomiu. Już w roku 2013 r. ośrodek ten przejmie obsługę większości kluczowych usług informatycznych resortu, co wpłynie na poprawę działania.

Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d1ockdd

Podziel się opinią

Share
d1ockdd
d1ockdd