Trwa ładowanie...
d4evj1l

MF przygotowało pakiet aktów prawnych wzmacniających stabilność finansową Polski

Minister Finansów poinformował na spotkaniu Komitetu Stabilności Finansowej o przygotowanym pakiecie aktów prawnych, które wraz z zaproponowanym wcześniej przez NBP pakietem zaufania wzmacniają stabilność finansową kraju - napisano w komunikacie po spotkaniu KSF z przedstawicielami banków.
Share
d4evj1l

"W skład pakietu, o którym mówił Minister, wchodzi: ustawa o Komitecie Stabilności Finansowej, zmiana ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz projektowana ustawa o instrumentach wsparcia dla instytucji finansowych" - napisano.

"Zmiana ustawy o BFG umożliwia zwiększenie poziomu ochrony depozytów do równowartości 50.000 euro (ok. 175.000 złotych)" - dodano.

Jak informuje komunikat na spotkaniu omówiono także zmiany regulacyjne na poziomie Unii Europejskiej dotyczące polityki płynności, możliwości dokapitalizowania i źródeł finansowania sektora bankowego.

Podczas posiedzenia Komitetu Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego dokonał oceny sytuacji w krajowym systemie finansowym i na rynkach międzynarodowych.

"Członkowie Komitetu potwierdzili, że sytuacja na rynku finansowym w Polsce jest stabilna i nie ma zagrożeń dla systemu finansowego" - wynika z komunikatu.

d4evj1l

Podziel się opinią

Share
d4evj1l
d4evj1l