Trwa ładowanie...
d2k4hfr

MI ws. targów ITU Telecom World 2011 (komunikat)

...

d2k4hfr
d2k4hfr

26.10. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

W dniach 25-28 października 2011 r. w Genewie odbywają się Targi ITU Telecom World 2011. Jest to jedno z największych wydarzeń skupiających przedstawicieli administracji państwowych, organizacji międzynarodowych, sektora telekomunikacji i nowoczesnych technologii na świecie.

Polska w tym roku bierze udział w targach ITU Telecom World po raz pierwszy. Nasz kraj reprezentuje Ministerstwo Infrastruktury, które wraz z przedstawicielami polskich firm z branży technik komunikacyjnych i informacyjnych (Netia S.A., Telekomunikacja Polska S.A., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, P4 Sp. z o.o., Cyfrowy Polsat S.A., Comarch S.A., OXYCOM S.A., DGT Sp. z o.o.) zorganizowało polski pawilon narodowy.

Delegacji polskiej przewodniczy podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj, która uczestniczyła w szczycie poświęconym internetowi szerokopasmowemu.

d2k4hfr

Dziś, 26 października br., w targach wziął udział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, który spotkał się z sekretarzem generalnym ITU dr. Hamadounem I. Toure oraz dyrektorem ITU-R Francois Rancym.


W ramach ITU Telecom World 2011 odbywa się konkurs młodych innowatorów, w którym wzięło udział prawie 200 osób ze wszystkich kontynentów. Spośród nadesłanych na konkurs zgłoszeń wybrano 30 osób, które zostały zaproszone do udziału w intensywnych warsztatach w Genewie. Uczestnicy zajęć rozwijali zgłoszony przez siebie pomysł i przygotowywali pięciominutową prezentację mającą na celu namówienie ekspertów z całego świata do zainwestowania 8500 CHF w przedsięwzięcie.

Jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do konkursu jest student Politechniki Łódzkiej Paweł Woźniak. Zaprojektował on mobilny system dla osób chorujących na cukrzycę. Propozycje oceniają eksperci z sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Wyniki zostaną ogłoszone jutro (27.10.2011 r.).

d2k4hfr

Jednym z kryteriów wyłonienia zwycięzcy jest liczba odsłon prezentacji. Prezentacja Polaka znajduje się na portalu: http://www.youtube.com/watch?v=AaOs-vpj81Q&list=PL9AC007DA3D2D904B&index=26

Szczegółowe informacje na temat targów oraz transmisję na żywo można znaleźć na stronie internetowej: http://world2011.itu.int/

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2k4hfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k4hfr