Trwa ładowanie...
dna22rb

Cyfrowy Polsat

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Cyfrowy Polsat to największy operator telewizji satelitarnej w Europie Środkowej. Pod względem ilości użytkowników Cyfrowy Polsat zajmuje piąte miejsce. W Polsce jest liderem w dziedzinie usług telekomunikacyjnych.

Historia, założyciele

Cyfrowy Polsat rozpoczął działalność 5 grudnia 1999 pod nazwą Polsat 2 Cyfrowy, następnie usunięto 2 oraz zmieniono kolejność słów w nazwie, na Cyfrowy Polsat. Początkowo stacja dysponowała jedynie 10 kanałami mi polskojęzycznymi, w tym na przykład Relaks, Polsat, Polsat 2, TVP, TVP 1, Formuła 1 i inne, a także kilkanaście stacji obcojęzycznych.

W 2008 roku firma wystartowała na giełdzie. Od początku Cyfrowy Polsat był nastawiony na świadczenie nowoczesnych usług cyfrowych i jako jeden z pierwszych, już w 2008 roku oferował funkcję stopklatki w emitowanych programach. Już w rok później można było wykupić w Cyfrowym Polsacie bez przewodowy internet oraz skorzystać z funkcji wypożyczania filmów. W 2010 roku Cyfrowy Polsat przeją cały pakiet akcji Telewizji Polsat. W tym samym roku udostępniono dla klientów Cyfrowego Polsatu dekodery własnej produkcji, pochodzące z fabryki własnej spółki. W kolejnych latach oferta spółki została rozszerzona o usługę Multiroom i catch-up TV, czyli oglądanie programów cyfrowych po ich emisji w dowolnie wybranym momencie.

Właściciel

Cyfrowy Polsat jest obecnie spółką akcyjną, której 57 proc udziałów jest własnością Zygmunta Solorza Żak. Prezesem Cyfrowego Polsatu jest obecnie Tobias Solorz, syn wieloletniego prezesa, a obecnie przewodniczącego rady nadzorczej.

Działalność

Grupa Cyfrowy Polsat jest europejskim liderem w kategorii medialno-komunikacyjnej. Telewizja Polsat należącą do grupy dysponuje ponad 30 kanałami telewizyjnymi oraz internetowym serwisem IPLA, który oferuje za darmo i za opłatą filmy i programy telewizyjne dostępne on-line. Obecnie usługi oferowanie przez Cyfrowy Polsat to: PPV, Domowa Wypożyczalnia Filmowa VOD, telewizja w trybie on-line i catch-up, mobilna TV DVB-T, szerokopasmowy internet LTE i HSPA+.

Cyfrowy Polsat emituje obecnie ponad 190 kanałów. W tej liczbie znajduje się także 90 kanałów emitowanych w jakości HD.

W 2014 Cyfrowy Polsat uruchomił ofertę Smart Dom, polegającą na integracji wszystkich usług telekomunikacyjnych, którą w latach kolejnych rozwinął w ofertę drugi „Drugi produkt za połówkę, trzeci za złotówkę”. Od 2015 sygnał Cyfrowego Polsatu odbieramy w formacie MPEG-4. Od początku działalności spółka ma siedzibę w Warszawie przy ulicy Łubinowej. Za głównych konkurentów Cyfrowego Polsatu uważa się nc+ i Orange TV. Usługę dostarczania internetu Cyfrowy Polsat oparł na dużej szybkości (LTE) i szerokim zasięgu (HSPA+).

Obecne logo Cyfrowego Polsatu powstało w 2006 roku, kiedy uaktualniono je do pomarańczowo-żółtej kuli na pomarańczowym tle z jasną linią, umieszczonej po lewej stronie oraz do pomarańczowych napisów.

Spółki zależne od Grupy Cyfrowy Polsat to Telewizja Polsat, Polkomtel oraz Midas obejmująca Aero2 i Sferię.

Wartość

Wartość kapitału zakładowego Cyfrowego Polsatu szacuje się na ponad 25 mln złotych.

dna22rb

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dna22rb
dna22rb
dna22rb
dna22rb