Trwa ładowanie...
d4iphjv
d4iphjv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Microsoft rozwiązał studio Lionhead

Microsoft doprowadził do końca rozpoczęte w marcu konsultacje z pracownikami swojego wewnętrznego, brytyjskiego studia Lionhead. Studio znane z serii "Black & White" i "Fable" zostało oficjalnie rozwiązane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iphjv

Na początku marca br. Microsoft zamknął zakupione przez siebie w 2012 r. duńskiego studia Press Play, producenta gier "Max & the Magic Marker" i "Kalimba". Równolegle z likwidacją Press Play Microsoft ogłosił przerwanie trwających od 2012 r. prac nad przygotowywaną przez Lionhead Studios grą free-to-play "Fable Legends".

"Podjęte przez nas kroki to element strategii Microsoft Studios zmierzającej do skupienia inwestycji i prac na tych grach i franczyzach, które spotykają się z największym zainteresowaniem fanów i w które najchętniej zagrają" - podał w komunikacie Hanno Lemke z Microsoft Studios Europe.

Podobnie jak duński Press Play brytyjski Lionhead również był częścią Microsoft Studios. Skasowaniu projektu "Fable Legends" towarzyszyło przystąpienie przez Microsoft do poprzedzających zamknięcie firmy konsultacji z pracownikami, zgodnie z wymogami stawianymi przez brytyjskie prawo. Procedura likwidacji studia została sfinalizowana z końcem kwietnia.

d4iphjv

"Możemy potwierdzić, że po sześciotygodniowym okresie konsultacji z pracownikami Lionhead doszliśmy do przekonania o konieczności zamknięcia Lionhead Studios" - powiedzieli przedstawiciele Microsoftu. "Wszyscy pracownicy otrzymali propozycje wsparcia w szukaniu nowej pracy w ramach Microsoftu lub w innych firmach działajacych w branży gier" - zapewnili.

Studio Lionhead zostało założone w 1996 r. przez Petera Molyneuksa, Marka Webleya, Tiam Rance'a i Steve'a Jacksona. Zadebiutowało wydaną w 2001 przez Electronic Arts grą "Black & White", która doczekała się kontynuacji w 2005 r. Łącznie studio opracowało 8 gier, z czego 5 w ramach serii "Fable". Microsoft przejął Lionhead w kwietniu 2006 r. W 2014 r. ukazała się ostatnia gra studia - reedycja oryginalnego "Fable". (PAP)

mk/ bk/

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv