Trwa ładowanie...
ranking
03-11-2011 09:42

Microsoft zwycięzcą rankingu "25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy" na Świecie

Gdzie opłaca się pracować najbardziej na świecie? W Microsofcie.

Microsoft zwycięzcą rankingu "25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy" na ŚwiecieŹródło: thinkstock
d1b6rno

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła firma Microsoft, a za nią w pierwszej piątce znalazły się: SAS, NetApp, Google oraz Fedex Express. Do pierwszej dziesiątki weszły również firmy: Cisco, Marriott, McDonald’s, Kimberly-Clark i SC Johnson.

Pierwsze krajowe Listy Najlepszych Miejsc Pracy były ogłoszone w 1997 roku w USA we współpracy z FORTUNE Magazine oraz w Brazylii we współpracy z Exame. Obecnie Great Place to Work wyróżnia corocznie wyjątkowe miejsca pracy w 45 krajach, od 2009 roku także w Polsce. Ogłoszona dziś Lista Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na Świecie jest wynikiem pierwszej zintegrowanej analizy danych z badań opinii pracowników i menedżerów tysięcy firm działających na sześciu kontynentach. Jest to największe badanie jakości miejsc pracy na świecie.

“Lista wyróżnia firmy globalne, które wykazują prawdziwe zaangażowanie w tworzenie miejsc pracy, gdzie relacje pracownicze oparte są na zaufaniu, dumie i koleżeństwie” – powiedział Jose Tolovi, Jr., Global CEO, Great Place to Work. “Każda bez wyjątku firma, znajdująca się w tym inauguracyjnym rankingu, może być dumna z tego wyjątkowego osiągnięcia. Na podstawie wyników przeprowadzonych badań, możemy z całą pewnością stwierdzić, że te 25 wyróżnionych firm należy do najlepszych miejsc pracy na świecie”.

d1b6rno

“Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem uznania, z jakim na całym świecie spotyka się zaangażowanie Microsoftu w innowacje oraz nasza pasja tworzenia technologii, które mogą zmienić życie ludzi” powiedziała Lisa Brummel, Chief People Officer w Microsoft. “Microsoft jest wspaniałym miejscem pracy nie tylko dlatego ze względu na to co robimy, ale także ze względu na jakość kultury organizacji, tworzonej wspólnie przez naszych pracowników”.

Jako ranking stworzony na podstawie wyników badań opinii ponad 2.5 miliona pracowników, reprezentujących firmy zatrudniające łącznie ponad 10 milionów osób oraz oceny kultury organizacyjnej ponad 5,500 firm, jest to największe i najbardziej respektowane coroczne badanie jakości miejsc pracy i praktyk zarządzania na świecie. Jak twierdzi J. Tolovi, o pozycję w rankingu najlepszych miejsc pracy ubiegają się firmy z całego świata – pomaga to w efektywnej rekrutacji talentów i przekłada się na wyniki firmy. “To wspaniałe wyróżnienie stanowi dla nas kolejny dowód na to, że stworzenie kultury szczęśliwych, dobrze czujących się w pracy ludzi przyczynia się do rosnącej produktywności i pozwala firmie SAS skoncentrować się na dalszych innowacjach i obsłudze klienta. W SAS, podkreślamy znaczenie dobrego traktowania pracowników – nie tylko w naszej siedzibie głównej w USA, ale we wszystkich naszych biurach na całym świecie. Nasza kultura korporacyjna pomaga w motywowaniu i zachęcaniu naszych pracowników do podejmowania
wyzwań, co przynosi korzyści także naszym klientom. Zamierzamy dalej inwestować w zadowolenie naszych pracowników, ich wellness oraz kreatywność.”- powiedział Jim Goodnight, CEO firmy SAS.

"Zdobycie tytułu jednego z Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na Świecie to dla nas wielki zaszczyt” powiedział Tom Georgens, Prezes i CEO NetApp. "Wierzymy, że stworzenie środowiska przyjaznego dla naszych pracowników i innowacyjności, bezpośrednio przyczyniają się do sukcesu naszych klientów i partnerów."

„Cieszymy się, że wśród 25 wyróżnionych firm znalazły się 3 polskie spółki - oddziały firm Microsoft, SC Johnson i Hilti, zdobywając tytuł Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na Świecie. Pokazuje to, że także w Polsce potrafimy dbać o pracowników i wdrażać najlepsze światowe standardy”, powiedziała Maria Zakrzewski, Prezes Great Place to Work Institute Polska.

d1b6rno

Pełną Listę Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy można znaleźć na stronie www.greatplacetowork.net/worldsbest. Aby uzyskać więcej informacji o Great Place to Work, odwiedź stronę www.greatplacetowork.net

O Great Place to Work®

Great Place to Work® Institute jest globalną firmą badawczą, doradczą i szkoleniową, która pomaga firmom w tworzeniu i utrzymaniu wspaniałych miejsc pracy poprzez rozwój kultury organizacji opartej na dużym zaufaniu. Great Place to Work współpracuje z firmami, organizacjami typu non-profit oraz agencjami rządowymi w 45 krajach na sześciu kontynentach.

O Liście Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na Świecie

d1b6rno

Ranking Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na Świecie wyróżnia 25 najlepszych firm o zasięgu globalnym. Jest to pierwsza tego rodzaju lista stworzona przez Great Place to Work. Firmy kwalifikujące się na Listę, oprócz wysokich wyników w badaniu, muszą spełniać następujące kryteria: otrzymać wyróżnienie Great Place to Work w co najmniej 5 krajach, zatrudniać co najmniej 5,000 pracowników na całym świecie, w tym przynajmniej 40% poza granicami kraju macierzystego

d1b6rno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6rno