Trwa ładowanie...

Mieszkanie dla Młodych. Wiosną może zabraknąć pieniędzy na program?

Patrząc na to, ile w ciągu miesiąca wpływa wniosków, można przypuszczać, że w kwietniu, lub w maju pieniądze na ten rok mogą się skończyć.

Mieszkanie dla Młodych. Wiosną może zabraknąć pieniędzy na program?Fot: Bartosz Wawryszuk
d3q2wwp

Wiosną może zabraknąć pieniędzy na program Mieszkanie dla młodych. Takie ostrzeżenie pojawiło się w najnowszym raporcie Lion's Banku. Od września zeszłego roku program jednorazowej dopłaty do kredytu mieszkaniowego cieszy się coraz większą popularnością.

W 2014 roku większość pieniędzy wróciła do budżetu państwa. W zeszłym roku prawie cała pula została wykorzystana. W tym roku ponad połowa pieniędzy jest już rozdysponowana.

Autor opracowania Bartosz Turek wyjaśnia, że zasady programu na to pozwalają. Pula na ten rok to 760 milionów złotych. Już w ubiegłym roku Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy na 240 milionów. Patrząc na to, ile w ciągu miesiąca wpływa wniosków, można przypuszczać, że w kwietniu lub w maju pieniądze na ten rok mogą się skończyć.

d3q2wwp

Jest jednak sposób, by skorzystać z dopłaty do kredytu mieszkaniowego, nawet, jeśli tegoroczna pula zostanie wyczerpana. Trzeba znaleźć lokal, którego budowa zakończy się w roku 2017. Wtedy wypłata nastąpi z przyszłorocznej puli, która nie została jeszcze naruszona. Jeśli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, trzeba się umówić z właścicielem, by zgodził się na przelanie części pieniędzy w 2017 roku.
By skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, trzeba spełnić szereg warunków. Obowiązuje limit wiekowy, a mieszkanie nie może być ani za duże, ani za drogie. Wysokość dopłaty jest uzależniona między innymi od liczby posiadanych dzieci.

Zobacz także: Trzykrotnie wyższe dopłaty do kredytu. Nowy MDM łaskawy dla wielodzietnych

d3q2wwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q2wwp