Trwa ładowanie...
dakavcu

MIH Allegro BV ogłosił przymusowy wykup pozostałych akcji Bankiera.pl po 9 zł

29.01. Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV, który w wyniku wezwania przekroczył 90 proc. ogólnej liczny głosów w spółce Bankier.pl, ogłosił przymusowy wykup pozostałych akcji firmy, po...

Share
dakavcu

29.01. Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV, który w wyniku wezwania przekroczył 90 proc. ogólnej liczny głosów w spółce Bankier.pl, ogłosił przymusowy wykup pozostałych akcji firmy, po cenie wykupu 9 zł za papier - poinformował pośredniczący w transakcji UniCredit CA IB Poland.

Przymusowy wykup dotyczy 638.355 akcji na okaziciela firmy Bankier.pl.

Dniem rozpoczęcia przymusowego wykupu jest 29 stycznia 2010 r., a dniem wykupu 4 lutego.

W ostatni wtorek MIH Allegro BV złożył wniosek o zwołanie NWZA Bankiera.pl. W porządku obrad walnego ma znaleźć się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji firmy Bankier.pl i wycofania jej akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Na dzień 8 stycznia MIH posiadał 6.585.990 akcji firmy Bankier.pl, czyli ok. 91,16 proc. Pod koniec listopada Allegro wezwało do sprzedaży 850.093 akcji Bankiera.pl, co miałoby zwiększyć udział wzywającego do 100 proc. w kapitale spółki. W ramach wezwania zawarto transakcje na 211.738 akcji. (PAP)

morb/ asa/

dakavcu

Podziel się opinią

Share
dakavcu
dakavcu