Trwa ładowanie...
d3a0w5m

Mikrusy lekceważą cyberprzestępczość

W 1/3 mniejszych firm nie ma szkoleń o bezpieczeństwie IT, a 7 na 10 pracowników nie wierzy lub nie wie, że utrata danych spowoduje skutki finansowe lub wizerunkowe dla ich przedsiębiorstw - donosi "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikrusy lekceważą cyberprzestępczość
(Thinkstockphotos)
d3a0w5m

Takie dane podają eksperci Deloitte, powołując się na badanie instytutu Ipsos Reid, przeprowadzone wśród amerykańskich przedstawicieli tzw. small biznesu.

Jeśli świadomość związana z zagrożeniami w cyberprzestrzeni jest na tak niskim poziomie w USA, to można przypuszczać, że w Polsce te wyniki są jeszcze gorsze - ocenia Cezary Piekarski z Deloitte.

Jak podkreśla, to bardzo niepokojące, bo według GUS ponad 98 proc. firm to właśnie mikro- i małe przedsiębiorstwa. Pod względem bezpieczeństwa danych to przestrzeń zupełnie niezbadana - dodaje Piekarski.

Według sondażu Ipsos Reid 40 proc. mniejszych firm nie ma jakichkolwiek procedur i mechanizmów niszczenia danych. Tylko 18 proc. ma właściwe zapisy w regulaminach. 48 proc. nie ma wyznaczonej osoby odpowiedzialnej za zarządzanie tą dziedziną.

d3a0w5m

Podziel się opinią

Share
d3a0w5m
d3a0w5m