Trwa ładowanie...
firma
10-07-2013 02:05

Mikrusy lekceważą cyberprzestępczość

W 1/3 mniejszych firm nie ma szkoleń o bezpieczeństwie IT, a 7 na 10 pracowników nie wierzy lub nie wie, że utrata danych spowoduje skutki finansowe lub wizerunkowe dla ich przedsiębiorstw - donosi "Puls Biznesu".

Mikrusy lekceważą cyberprzestępczośćŹródło: Thinkstockphotos
d23bash
d23bash

Takie dane podają eksperci Deloitte, powołując się na badanie instytutu Ipsos Reid, przeprowadzone wśród amerykańskich przedstawicieli tzw. small biznesu.

Jeśli świadomość związana z zagrożeniami w cyberprzestrzeni jest na tak niskim poziomie w USA, to można przypuszczać, że w Polsce te wyniki są jeszcze gorsze - ocenia Cezary Piekarski z Deloitte.

Jak podkreśla, to bardzo niepokojące, bo według GUS ponad 98 proc. firm to właśnie mikro- i małe przedsiębiorstwa. Pod względem bezpieczeństwa danych to przestrzeń zupełnie niezbadana - dodaje Piekarski.

Według sondażu Ipsos Reid 40 proc. mniejszych firm nie ma jakichkolwiek procedur i mechanizmów niszczenia danych. Tylko 18 proc. ma właściwe zapisy w regulaminach. 48 proc. nie ma wyznaczonej osoby odpowiedzialnej za zarządzanie tą dziedziną.

d23bash
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23bash