Trwa ładowanie...
d2sj3id

Deloitte

Najnowsze informacje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Deloitte jest firmą o globalnym zasięgu, która zajmuje się głównie doradztwem prawnym, finansowym oraz konsultingiem w zakresie zarządzania ryzykiem. Ta sieć spółek jest częścią tzw. wielkiej czwórki. Polski oddział główny znajduje się w Warszawie (są także biura lokalne w ośmiu innych miastach).

Deloitte - historia

Marka Deloitte została założona w 1845 r. w Londynie przez 25-letniego Williama Welcha Deloitte, wnuka francuskiego hrabiego, który zbiegł przed rewolucjonistami francuskimi. William już jako 15-latek zdobywał doświadczenie w biznesie, ponieważ asystował w sądzie upadłościowym. Tam dowiedział się, jakie ryzyko związane jest z nieodpowiednim zarządzaniem firmą. Wiedzę tę wykorzystał we własnej działalności. Najpierw założył biuro w Londynie, a później - w 1880 r. w Nowym Jorku. Momentem przełomowym, decydującym o sukcesie marki we wczesnym okresie, było odkrycie oszustwa finansowego w Great Western Railway, angielskiej kolei. Dziś Williama Welcha Deloitte uważa się za ojca doradztwa finansowego.

Deloitte - działalność

Deloitte, a dokładnie Deloitte Touche Tohmatsu Limited, jest międzynarodową siecią spółek z siedzibami w Nowym Jorku i w Londynie. Oprócz tego posiada oddziały w ponad 150 krajach, w tym od 1990 r. w Polsce. Sieć warta jest prawie 40 miliardów dolarów. Obecnym prezesem Deloitte jest Punit Renjen, amerykański biznesmen hinduskiego pochodzenia. Za swoją działalność Deloitte otrzymuje wiele nagród branżowych. Jest też w czołówce rankingów BIG4 i ELSA.

Deloitte wchodzi w skład wielkiej czwórki firm, związanych z doradztwem finansowym i audytami. W tej grupie znajdują się także Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers.

Firma Deloitte rozrosła się do tego stopnia, że posiada specjalizacje branżowe w przemyśle energetycznym, przemysłowym, w medycynie, technologii i mediach, w sektorze publicznym i finansowym.

Usługi Deloitte obejmują m.in.:

  • audyty;
  • doradztwo podatkowe, prawne, finansowe;
  • konsulting związany z zarządzaniem firmą;
  • doradztwo związane zarządzaniem ryzykiem.

Deloitte jest firmą zaangażowaną społecznie. Jej dewizą jest "Making an impact that matters". Jak dotąd spółka przeznaczyła ponad 200 mln dolarów na cele charytatywne.

Deloitte w Polsce

Na czele Deloitte w Polsce stoi Marek Metrycki. Główna siedziba znajduje się w Warszawie.

Lokalne biura Deloitte znaleźć można także w Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu.

d2sj3id

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sj3id
d2sj3id
d2sj3id
d2sj3id