Trwa ładowanie...
d4iaizw

Miliony zamrożone w mięsie

"Rzeczpospolita" dowiedziała się o śledztwie, jakie prowadzi warszawska prokuratura w sprawie domniemanej niegospodarności w Agencji Rezerw Materiałowych.

d4iaizw

Według informacji gazety, chodzi o zawyżanie cen przechowywania mięsa na zlecenie agencji. Z tego tytułu skarb państwa mógł stracić co najmniej 50 milionów złotych w latach 2004 - 2007. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył Marcin Duda, właściciel jednej z największych polskich firm mięsnych. Według niego, władze agencji faworyzowały firmy przechowujące mięso drożej, niż wynikałoby to z cen rynkowych.

Agencja nie zgadza się z tymi zarzutami i wskazuje na niedawne inspekcje Najwyższej Izby Kontroli i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które nie wykazały nieprawidłowości.

"Rzeczpospolita" przypomina, że zarzuty o niegospodarnośc pojawiły się już wcześniej, w raporcie Centrum imienia Adama Smitha. Eksperci instytutu podkreślali, że dzięki wprowadzeniu przejrzystych procedur w zamawianiu usług magazynowania mięsa, Agencja mogłaby zaoszczędzić miliony złotych.

Szczegóły sprawy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

d4iaizw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iaizw