WP

Mistrzostwa wdzierają się wszędzie. Zaskakująca oferta Poczty Polskiej

Placówki Poczty Polskiej już dawno nie przypominają urzędów, w których można jedynie kupić znaczki, wysłać paczkę czy opłacić rachunki. Z racji zbliżającego się mundialu zaroi się w nich od biało-czerwonych gadżetów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poczta sprzedaje nie tylko znaczki.
Poczta sprzedaje nie tylko znaczki. (East News)
WP

Jak informuje Poczta, najnowsza oferta skierowana jest do fanów polskiej reprezentacji, którzy mieszkają w małych miejscowościach, gdzie nie ma księgarń ani dużych supermarketów. I tak, na półkach placówek pocztowych pojawią się książki o tematyce piłkarskiej, notesy i kalendarze z wizerunkami polskiej kadry. Na większości z nich jest podobizna kapitana piłkarskiej drużyny Roberta Lewandowskiego. Są też zagadki piłkarskie, historia mistrzostw świata, koszulki z polskim godłem drobne gadżety, jak na przykład magnesy na lodówkę.

- Po raz kolejny placówki Poczty Polskiej wypełniają swoistą lukę na rynku i nasi klienci przy okazji załatwiania spraw pocztowych mają możliwość skorzystania z bardzo szerokiej oferty przygotowanej specjalnie z myślą o mistrzostwach świata w piłce nożnej - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Zobacz także: Pomysł na biznes: miejskie pszczoły

WP

Od kilku lat rosną przychody Poczty Polskiej z działalności handlowej, w tym z książek. Sprzedaż prasy i książek na Poczcie w 2017 roku osiągnęła niemal 115 mln zł, podczas gdy jeszcze w roku 2015 było to niewiele ponad 100 mln. W ubiegłym roku Poczta Polska zanotowała wartość sprzedaży wynikającą z prowadzonej działalności handlowej na poziomie 400 mln zł.

Firma zakłada, że w tym roku uda się osiągnąć wartość sprzedaży z działalności handlowej na poziomie nawet pół miliarda złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP