Trwa ładowanie...

Mistrzowskie oszustwa maklerów

Policjanci i prokuratorzy prowadzą dwa śledztwa dotyczące mistrzostw Polski w inwestowaniu na giełdzie Parkiet Challenge, dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Pod lupą śledczych są edycje z lat 2009 i 2010.

Mistrzowskie oszustwa maklerówŹródło: Jupiterimages
d3vkkjp
d3vkkjp

Prokuratura sprawdza czy uczestnicy konkursu w 2009 r. w niedozwolony sposób manipulowali kursami akcji. Doniesienie w tej sprawie złożyła Komisja Nadzoru Finansowego. Jej analitycy zwrócili uwagę na uczestników mistrzostw, którzy - jak podejrzewają - dzięki znajomościom z maklerami wykorzystali poufne informacje w procesie inwestowania, co pozwoliło im wygrać.

Nagrody w konkursie są tradycyjnie bardzo wartościowe. Podejrzewani byli tak pewni swego, że snuli plany jak dokładnie podzielą się gotówką po sprzedaży wygranych luksusowych aut, dowiedział się "DGP".

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi też śledztwo w sprawie jednego z uczestników konkursu Parkiet Challenge 2010. Miał on duże szanse na wygraną - już był pierwszy w rankingu - ale w wyniku odkrycia manipulacji jego konto zostało usunięte.

d3vkkjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vkkjp