Trwa ładowanie...
d8vzu4g

MKiDN ws. unijnych środków na kulturę w Warszawie (komunikat)

...

d8vzu4g
d8vzu4g

26.07. Warszawa - MKiDN informuje:

8,5 mln zł otrzyma Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na budowę Koncertowego Centrum Edukacji Muzycznej z infrastrukturą towarzyszącą. Wyniki nowego naboru wniosków do XI priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko "Kultura i dziedzictwo kulturowe" przedstawiono 26. lipca br. na konferencji prasowej z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Podsekretarz Stanu w MKiDN Moniki Smoleń.

W wyniku naboru ogłoszonego 1 marca 2012 r. pozytywną ocenę merytoryczną otrzymało 13 projektów. Łącznie zostaną one dofinansowane kwotą 176,5 mln złotych.

Ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko XI Priorytetu: Kultura i dziedzictwo kulturowe na lata 2007 - 2013 do realizacji skierowano 60 projektów. Ich łączna wartość przekroczyła 3, 4 mld zł, a kwota dofinansowania - ponad 2 miliardy złotych.

d8vzu4g

W Warszawie unijne środki uzyskały projekty: Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej ( 17,3 mln zł), rewitalizacja i digitalizacja XVII-to wiecznego zespołu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie - etap III ( 21, 6 mln zł), Muzeum Warszawskiej Pragi ( 12,1 mln zł), Dziedzictwo Chopina na Szlaku Traktu Królewskiego w Zamku Ostrogskich ( 36,1 mln zł), Renowacja elewacji wschodniej Zamku Królewskiego ( 11,9 mln zł),Budowa Centrum Nauki Kopernik (207 mln zł), Rozbudowa i modernizacja Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego ( 20 mln zł))
oraz Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego Akademii Sztuk Pięknych ( 65,5 mln zł).

W całej Polsce do tej pory oddano do użytku 15 nowych lub wyremontowanych obiektów, wśród nich: Centrum Nauki Kopernik oraz Dziedzictwo Chopina na szlaku Traktu Królewskiego w Warszawie, Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu, Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu i Galicyjski Rynek w Sanoku.

W tym roku m.in. wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz otwarto Filharmonię Świętokrzyską i wyremontowany Zespół Szkół Muzycznych w Białymstoku. W najbliższym czasie do użytku zostaną oddane Opera Leśna w Sopocie, Filharmonia Częstochowska oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

Wykaz wszystkich realizowanych projektów znajduje się na stronie: ww.poiis.mkidn.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kk/

d8vzu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8vzu4g