Trwa ładowanie...
d41v2w3
gpw

Mobilizacja kupujących

Wczorajsza sesja zakończyła się mieszanym zamknięciem indeksów, główne odnotowały wzrost, natomiast indeksy małych i średnich spółek kontynuowały spadek. Sesja charakteryzowała się pewną dramaturgią, bowiem po początkowym wzroście indeksy pogłębiły spadki do nowych krótkoterminowych minimów.

Share
d41v2w3

Szarża kupujących w ostatniej godzinie handlu zapewniła odrobienie strat, a zakupy na końcowym fixingu zapewniły zauważalny wzrost. WIG-20 pogłębił tendencję spadkową 2116, a popyt pojawił się tuż ponad sierpniowym minimum. Silne odejście od tego wsparcia zdaje się wskazywać na istotną rangę tego pułapu. Przyjmując założenie, iż korekta przybrała wzór fali nieregularnej właśnie przełamanie poziomu 2115 będzie oznaczało wyczerpanie potencjału korekcyjnego i potwierdzenie trendu spadkowego. Mam wrażenie, iż świadomość tego faktu istotnie zmobilizowała kupujących, którzy zapewnili zamknięcie na dziennym maksimum. Takie zachowanie zdaje się zapowiadać test kolejnych barier na 2183, gdzie kończy się ostatnie luka bessy oraz na 2210.

W przypadku silniejszego wzrostu będę zwracał uwagę na 2239. By można było myśleć o realizacji bardziej optymistycznych scenariuszy chciałbym zobaczyć przebicie oporu na 2264, który w dalszym ciągu jest kluczowym poziomem oporu. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2142, a w razie jego przebicia popyt winien ujawnić się na 2135. Znacznie większą rangę ma testowany wczoraj pułap 2110-2118, gdzie kumuluje się szereg wsparć, które winny działać.
Ewentualne przełamanie tego zakresu będzie miało jednoznacznie negatywne przesłanie i będzie sugerowało test wrześniowego dna 2018. Wcześniej wsparciem jest poziom 2049. W dalszym ciągu uważam, że struktura spadku nie jest w pełni ukształtowana i obserwowany wzrost jest ruchem korekcyjnym. Mam jednak wrażenie, iż może być on nieco silniejszy, z potencjalnym celem w zakresie 2210-2220.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d41v2w3

Podziel się opinią

Share
d41v2w3
d41v2w3