Trwa ładowanie...
dszbuyr

MON: min. Siemoniak weźmie udział w konferencji naukowo-przemysłowej (komunikat)

...

dszbuyr
dszbuyr

14.05. Warszawa - MON informuje:

W środę, 15 maja br., minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uczestniczyć będzie w VI Konferencji Naukowo-Przemysłowej pt. "Badania naukowe w obszarze techniki i technologii obronnych".

W sesji I, która rozpocznie się o godz. 9.00 w Centrum Konferencyjnym WP (ul. Żwirki i Wigury 9/13) swoje wystąpienia wygłoszą m.in.:

- szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej - "Prace naukowe i badawcze w dziedzinie obronności a główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP"; - prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber - "Badania naukowe na rzecz obronności kraju - polskie uwarunkowania"; - dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Krzysztof Kurzydłowski - "Rola NCBR w realizacji badań i prac rozwojowych z obszaru obronności państwa".

dszbuyr

Po zakończeniu I sesji, ok. godz. 10.00, nastąpi uroczystość wręczenia nagród w konkursie na najlepszą pracę naukową i badawczą z obszaru obronności.

Organizatorem konferencji, która zakończy się ok. godz. 15.15 jest Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON.

Zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w konferencji. Wstęp wolny.


Celem konferencji jest m.in. przedstawienie perspektyw udziału polskich podmiotów naukowych i przemysłowych w programach i projektach badawczych finansowanych przez Europejską Agencję Obrony, Organizację ds. Badań i Technologii NATO oraz Europejską Agencję Kosmiczną, wspierających potrzeby SZ RP.

dszbuyr

Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili m.in.: - uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe oraz podmioty przemysłowe, w tym przedsiębiorstwa przemysłu obronnego, zainteresowane współpracą w zakresie badań naukowych z obszaru techniki i technologii obronnych na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej; - instytucje i jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej, biorące udział w procesie generowania potrzeb i wymagań operacyjnych oraz pozyskiwania uzbrojenia i sprzętu wojskowego; - przedstawicieli Polski w Europejskiej Agencji Obrony i Organizacji ds. Badań i Technologii -NATO STO.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

dszbuyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dszbuyr