Trwa ładowanie...
dk6c227

MON: minister Siemoniak z wizytą w Stanach Zjednoczonych (komunikat)

...

dk6c227
dk6c227

23.07. Warszawa - MON informuje:

W dniach 25-26 lipca br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak złoży oficjalną wizytę w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W środę, 25 lipca, odbędzie się dwustronne spotkanie z sekretarzem obrony Leonem Panettą, a także z zastępcą przewodniczącego senackiej komisji obrony, senatorem Johnem McCain'em. Również w tym dniu szef resortu obrony odbędzie rozmowę z prof. Zbigniewem Brzezińskim.

W drugim dniu wizyty minister Tomasz Siemoniak spotka się z dyrektorem Missile Defence Agency (MDA), gen. broni Patrickiem J. O'Reilly'm.

dk6c227

Rozmowy ministra Siemoniaka w USA koncentrować się będą m.in. na omówieniu relacji transatlantyckich i bilateralnych w kontekście zmian w polityce obronnej USA, dotyczyć też będą zagrożeń i wyzwań w kontekście zakończenia operacji ISAF, a także wycofaniu sił operacyjnych z Afganistanu i zaangażowaniu w tym kraju po 2014 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dk6c227
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk6c227