Trwa ładowanie...
d1gear7
siemoniak
18-04-2013 15:13

MON: minister Siemoniak z wizytą we Francji (komunikat)

...

d1gear7
d1gear7

18.04. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w piątek, 19 kwietnia br., z wizytą we Francji.

W trakcie rozmów z francuskim ministrem obrony Jean-Yves Le Drianem, które odbędą się w Szkole Morskiej (Lanv,oc-Poulmic), zostaną omówione wojskowe relacje bilateralne i wielostronne obu państw, m.in. przegląd bieżącej sytuacji w Mali, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz zaangażowanie w ćwiczenia wielonarodowe.

Ministrowie omówią również działania na rzecz wzmocnienia i rozwoju wymiaru obronnego Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE, który oba kraje popierają. Tematem rozmów będzie także współpraca wojskowa przemysłów obronnych oraz rozwój obrony powietrznej i przeciwrakietowej.

d1gear7

Po zakończeniu rozmów szefowie resortów udadzą się do bazy okrętów podwodnych Ile Longue, gdzie zwiedzą okręt podwodny SNLE.

W delegacji uczestniczyć będzie także dowódca Marynarki Wojennej adm. floty Tomasz Mathea oraz szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Sławomir Szczepaniak.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1gear7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gear7