Trwa ładowanie...
d20bhu0

MON ws. wizyty T. Siemoniaka na Ukrainie (komunikat) (aktl.)

...

d20bhu0
d20bhu0

Następuje zmiana, min. Siemoniak spotka się w czwartek z przewodniczącą RBN i Obrony Ukrainy, a nie z min. spraw zagranicznych #

08.12. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak rozpoczyna dziś (8 bm.) dwudniową wizytę na Ukrainie, gdzie spotka się m.in. z ukraińskim ministrem obrony Mychaiłem Jeżelem.

Podczas pierwszego dnia ministrowie obrony obu krajów rozmawiać będą na temat współpracy Ukrainy z NATO i UE oraz prac nad stworzeniem, wraz z Litwą, wspólnej brygady.

W trakcie spotkania poruszone zostaną kwestie związane z dwustronną współpracą wojskową i wojskowo-techniczną, w tym także w zakresie szkolnictwa wojskowego i rozwojem zdolności obronnych przed bronią masowego rażenia.

d20bhu0

Polsko-ukraińskie rozmowy dotyczyć będą także obecnego współdziałania w ramach operacji międzynarodowych oraz perspektyw jego rozwoju. Istotnym elementem spotkania będzie też dyskusja nt. wymiany informacji o sytuacji w przestrzeni powietrznej obu państw, szczególnie podczas trwania turnieju Euro 2012.

Dyskutowane będą również perspektywy współpracy Ukrainy z NATO oraz w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej.

Równolegle odbędzie się spotkanie szefów Sztabów Generalnych Wojska Polskiego i Sił Zbrojnych Ukrainy.

Około godziny 16.00. zaplanowane zostało spotkanie ministrów z prasą, podczas którego nastąpi podpisanie "Planu dwustronnej współpracy pomiędzy Ministerstwem Obrony Ukrainy i Ministerstwem Obrony Narodowej RP na 2012 rok". Dokument podpiszą Dyrektorzy stosownych departamentów.

d20bhu0

Dziś także minister Tomasz Siemoniak spotka się z przewodniczącą Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Raisą Bohatyriową.

Podczas drugiego dnia pobytu w Kijowie (9.12.) minister Siemoniak złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza, który znajduje się w Parku Wiecznej Sławy w Peczerskim rejonie Kijowa. Zwiedzi również Muzeum Wojny w Afganistanie.

Kolejnym punktem wizyty będzie Cmentarz w Bykowni pod Kijowem, gdzie szef resortu ON złoży wieniec pod Pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu.

d20bhu0

Ministrowi podczas wizyty towarzyszyć będą: szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch, radca MON gen. rez. Waldemar Skrzypczak oraz dyrektorzy departamentów: Wojskowych Spraw Zagranicznych kmdr Jerzy Niemc i Polityki Zbrojeniowej płk Józef Makuchowski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0