Trwa ładowanie...
d25fg6c

MON ws. wizyty T. Siemoniaka w Uzbekistanie (komunikat)

...

d25fg6c
d25fg6c

15.03. Warszawa - MON informuje:

W najbliższy piątek, 16 marca br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie z oficjalną wizytą w Republice Uzbekistanu.

"Są dwa główne powody wizyty w Uzbekistanie. Pierwszy jest związany z naszą strategią wycofania się z Afganistanu do roku 2014. Uzbekistan, z którym współpracujemy choćby przy licznych wizytach tranzytowych, jest dość naturalnym partnerem - powiedział minister Tomasz Siemoniak. Drugi - to powód historyczny. W tym roku przypada 70. rocznica wyjścia Armii Andersa z terenu ZSRR poprzez Uzbekistan. Na terytorium Uzbekistanu znajduje się wiele cmentarzy związanych z żołnierzami Armii Andersa. Chciałbym na ten temat porozmawiać" - podkreślił szef MON.

Podczas pobytu w Taszkencie zaplanowane zostały rozmowy ministra Siemoniaka z ministrem obrony Uzbekistanu gen. dyw. Kabul'em Raimovich'em Berdiev'em oraz ministrem spraw zagranicznych Abdulaziz'em Khafizovich'em Kamilow'em. W godzinach popołudniowych minister Tomasz Siemoniak odwiedzi Akademię Sił Zbrojnych Uzbekistanu. Dla słuchaczy tej uczelni wygłosi wykład pt. "Reforma Sił Zbrojnych RP po '89 roku".

d25fg6c

Bardzo ważnym punktem programu polskiej delegacji będzie wizyta w Kościele Polskim, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej żołnierzom Armii gen. Andersa. Minister Siemoniak złoży też wieniec przed pomnikiem ku czci wszystkich Polaków - żołnierzy armii gen. Andersa i osób cywilnych, zmarłych i pochowanych na terytorium Uzbekistanu, który znajduje się w centrum Taszkentu. W drodze powrotnej z Uzbekistanu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak spotka się w Tbilisi z ministrem obrony Gruzji Bachanem Akhalaia oraz szefem Połączonego Sztabu Gruzińskich Sił Zbrojnych gen. dyw. Devi Tchankotadze.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d25fg6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25fg6c