Trwa ładowanie...
d33wlup

MS ws. pomocy prawnej dla rodzin ofiar katastrofy (komunikat)

...

d33wlup
d33wlup

23.04. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych oraz Krajowej Rady Notarialnej z prośbą o podjęcie współpracy wspomnianych samorządów oraz Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie udzielania bezpłatnej pomocy prawnej rodzinom ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Niezbędna pomoc prawna dotyczyć będzie m.in. postępowań spadkowych oraz wynikających z nich postępowań cywilnych, w tym o wpisy do ksiąg wieczystych oraz postępowań administracyjnych i podatkowych, w tym tych związanych z ujawnianiem praw do spadku. Bezpłatna pomoc prawna dotyczyć będzie także uzyskania wszelkich świadczeń wynikających z ubezpieczenia społecznego oraz poświadczenia dziedziczenia.

Samorządy adwokatów, radców prawnych i notariuszy przychyliły się do prośby Ministra.

d33wlup

Podpisanie porozumienia w tej sprawie między Ministrem a przedstawicielami Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych oraz Krajowej Rady Notarialnej zostanie najprawdopodobniej podpisane już w najbliższy wtorek (27 kwietnia 2010 r.). Porozumienie regulować będzie m.in. zakres udzielanych porad oraz sposób świadczenia tych usług.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP) kom/ wni/ mhr/

d33wlup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33wlup