Trwa ładowanie...
dsvs54c
dsvs54c

MSP też krytykuje PKO BP

Ministerstwo Skarbu krytykuje decyzję PKO BP o wypłaceniu dywidendy akcjonariuszom spółki. Bank poinformował o planach wypłaty dywidendy, na którą ma być przeznaczony niemal cały ubiegłoroczny zysk. Jednocześnie spółka ma zamiar wypuścić na rynek nową serię akcji, które pozwolą na dokapitalizowanie banku kwotą do 5 miliardów złotych.
Share
dsvs54c

Rzecznik resortu skarbu Maciej Wiewiór podkreśla, że ministerstwo nie oczekiwało wypłaty dywidendy w sposób zaproponowany przez bank. Resort oczekiwał raczej podwyższenia kapitału spółki, a dopiero potem rozważenia ewentualnej wypłaty dywidendy.

Rzecznik zwraca uwagę, że decyzja zarządu banku nie jest ostateczna, ponieważ ostateczne rozstrzygnięcia zapadną podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Podkreśla, że na razie mamy do czynienia tylko z propozycją zarządu, która nie jest wiążąca dla właściciela. Większościowym udziałowcem PKO BP jest Skarb Państwa.

Decyzję PKO BP skrytykował też Narodowy Bank Polski i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który podkreśla, że w warunkach podwyższonego ryzyka działalności żaden bank nie może sobie pozwolić na osłabianie siły kapitałowej.

dsvs54c

Podziel się opinią

Share
dsvs54c
dsvs54c