Trwa ładowanie...
d36sk6h

MSWiA: pieniądze dla organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom (komunikat)

...

d36sk6h
d36sk6h

17.10. Warszawa - MSWiA informuje:

Władza Wdrażająca Programy Europejskie ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców. O dofinansowanie zadań dotyczących m.in. doradztwa i pomocy uchodźcom oraz osobom ubiegającym się o nadanie statusu uchodźcy mogą zgłaszać się np. organizacje pozarządowe, czy organizacje typu non-profit. Wnioski należy składać do 4 listopada br. 28 października odbędzie się szkolenie dla wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie, jak poprawnie przygotować wniosek.

Władza Wdrażająca Programy Europejskie przeprowadzi jednodniowe szkolenie dotyczące przygotowania wniosku dla wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie. Szkolenie odbędzie się w piątek (28 października br.), o godz. 9.30 w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ul. Rakowiecka 2A.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu mogą zgłaszać się elektronicznie do 24 października br., przesyłając zgłoszenie na adres email:katarzyna.kubacka@wwpe.gov.pl

d36sk6h

Ze środków funduszu o dofinansowanie mogą ubiegać się projekty m.in. z zakresu integracji oraz poradnictwa zarówno dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy, jak i osób objętych ochroną międzynarodową.

Zgłaszane do konkursu projekty muszą dotyczyć takich działań, jak m.in.:

- doradztwo i pomoc np. w zakwaterowaniu, integracja na rynku pracy, opieka medyczna, psychologiczna i socjalna;

- dostosowanie się do państwa członkowskiego pod względem społeczno-kulturowym oraz uznanie wartości zapisanych w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej;

d36sk6h

- kształcenie, szkolenie zawodowe, uznawanie kwalifikacji i dyplomów;

- wspieranie nabywania umiejętności przez te osoby, w tym szkolenia językowe.

Do konkursu mogą przystąpić m.in. organizacje pozarządowe, organizacje typu non-profit, spółki prawa prywatnego lub publicznego, lub organizacje międzynarodowe. Wnioskodawca musi posiadać doświadczenie oraz dysponować odpowiednim potencjałem.

Realizowane projekty muszą mieć charakter non-profit, a ich dofinansowanie z europejskiego funduszu nie może przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych. Natomiast organizacje pozarządowe mogą otrzymać z budżetu państwa dodatkowe dofinansowanie w wysokości do 10 proc. wartości projektu (na pokrycie części wkładu własnego).

d36sk6h

Dofinansowanie będzie udzielane na okres maksymalnie 3 lat.

Wstępnie całkowita kwota dofinansowania dostępna w tegorocznym programie wynosi 9 122 480,58 zł.

Termin nadsyłania wniosków upływa 4 listopada br. o godz. 15.00.

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych udziałem w konkursie udziela Władza Wdrażająca Programy Europejskie: Zespół ds. Imigrantów i Integracji Społecznej, Sekcja ds. Imigrantów, tel. +48 22 54 28 458, ul. Rakowiecka 2A, 02-517 Warszawa, e-mail: katarzyna.kubacka@wwpe.gov.pl oraz na stronie internetowej: www.wwpe.gov.pl

d36sk6h

Konkurs został ogłoszony 14 października br. Pełna dokumentacja konkursowa (w tym formularz o dofinansowanie) znajduje się na stronie internetowej Władzy Wdrażającej Programy Europejskie.


Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców powstał w 2000 r. W latach 2000-2004 fundusz miał na celu wspieranie finansowo państw członkowskich UE w zakresie przyjmowania i pokrywania kosztów pobytu uchodźców oraz wysiedleńców. Obok Wspólnego Europejskiego Systemu Azylowego, fundusz dofinansowuje działania na rzecz osób, które zgodnie z prawem ubiegają się o ochronę w Unii Europejskiej. Polska korzysta ze środków funduszu od 2004 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d36sk6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36sk6h