Trwa ładowanie...
dowód

MSWiA wybierze najlepszą ofertę na dostawcę dowodów osobistych

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW), obok innych podmiotów, może wystartować w organizowanym przez MSWiA przetargu na dostawę blankietów nowych dowodów osobistych - powiedziała w piątek PAP rzecznik MSWiA Małgorzata Woźniak. Resort chce wybrać najlepszą ofertę.

Share
MSWiA wybierze najlepszą ofertę na dostawcę dowodów osobistych
Źródło: AFP
dd5l09a

Woźniak poinformowała, że przetarg w tej sprawie został ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. - Odbędzie się on w trybie dialogu konkurencyjnego. Wyłonienie dostawcy w tym trybie ma na celu uzyskanie możliwie niskich kosztów dla budżetu państwa, a także daje gwarancję dostarczenia produktów o wysokiej jakości oraz innowacyjności - podkreśliła.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w piątek PAP, że zarząd PWPW podczas spotkania z przedstawicielami MSP w październiku "wyraził zaniepokojenie, że spółka może nie mieć możliwości wzięcia udziału w realizacji projektu MSWiA". - W ocenie zarządu PWPW to pominięcie mogłoby stworzyć poważne zagrożenie dla funkcjonowania i rozwoju spółki - dodał.

dd5l09a

Leszkiewicz poinformował, że po spotkaniu z zarządem PWPW ministerstwo skarbu przesłało pismo do MSWiA, w którym przekazało wątpliwości zarządu spółki. - Zadaniem Ministerstwa Skarbu Państwa jest działać zawsze w interesie swojej spółki - podkreślił wiceminister, dodając, że decyzja w sprawie udziału PWPW w przetargu należy do MSWiA.

Rzeczniczka MSWiA podkreśliła w rozmowie z PAP, że PWPW może wystartować w przetargu i złożyć swoją ofertę na wyłonienie dostawcy blankietów nowych dowodów osobistych. Zapewniła, że resort spraw wewnętrznych i administracji wybierze najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę.

Woźniak dodała, że MSWiA nie podziela obaw spółki. - Nie ma podstaw o podawaniu przez MSWiA w wątpliwość kompetencji i doświadczenia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - powiedziała.

- PWPW jest technologicznie przygotowana do produkcji dowodów osobistych najnowocześniejszego typu - powiedział w piątek PAP rzecznik PWPW Arkadiusz Słodkowski.

Wytwórnia znajduje się na liście spółek strategicznych Skarbu Państwa; istnieje po to, by drukować istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa Skarbu Państwa - banknoty, paszporty, dowody osobiste. Media informowały w tym tygodniu, że jeśli Wytwórnia straci zamówienie na dowody, to wpadnie w potężne problemy i przestanie być konkurencyjna na zagranicznych rynkach.

Dorota Zawiślińska

dd5l09a

Podziel się opinią

Share
dd5l09a
dd5l09a