Trwa ładowanie...
d3b4re6

MSWiA: zakaz wstępu do lasów (komunikat)

...

d3b4re6
d3b4re6

14.07. Warszawa - MSWiA informuje:

Z informacji Instytutu Badawczego Leśnictwa wynika, że nadal na terenie 8 województw utrzymuje się najwyższy poziom zagrożenia pożarowego. Na terenie niektórych obszarów leśnych w trzech województwach nie odnotowano zagrożenia pożarowego.

Wczoraj (13 lipca br.) Straż Pożarna odnotowała łącznie na terenie całego kraju 93 pożary lasów. Najwięcej pożarów lasów odnotowano w województwach: wielkopolskim 17, mazowieckim 16 oraz kujawsko - pomorskim 10.

Największe zagrożenie pożarowe utrzymuje się w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim oraz w części województw: zachodniopomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, małopolskiego i lubelskiego.

d3b4re6

Średnie zagrożenie pożarowe utrzymuje się na obszarze województw: pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, oraz części województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko - pomorskiego, podlaskiego i warmińsko - mazurskiego.

Małe zagrożenie pożarowe odnotowano na części obszaru województw: pomorskiego, kujawsko - pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego.

Nie odnotowano zagrożenia pożarowego na niektórych obszarach leśnych w województwach podlaskim, lubelskim i mazowieckim.

W związku z utrzymującym się nadal wysokim poziomem zagrożenia pożarowego na terenie kraju MSWiA ponownie apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie lasów i w odległości 100 m od nich. Pamiętajmy, że nie należy rozpalać ognisk, palić tytoniu, wyrzucać niedopałków papierosów. Niedozwolone jest także wypalanie traw oraz grillowanie na terenach leśnych.

Należy przestrzegać obowiązujących zakazów wstępu do lasów.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d3b4re6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b4re6